Zdrowie

  • 17 lutego 2023
  • 18 lutego 2023
  • wyświetleń: 1511

Weekend z ZaJakami - dla zdrowia psychicznego w Gemini Parku

Za nami:

W ten weekend w Gemini Park Bielsko-Biała odbędzie się wydarzenie promujące zdrowie psychiczne.

Parada ZaJaków w 2022 roku
Parada ZaJaków w 2022 roku · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


A Ty? Za Jaki jesteś? Inicjatywa Urzędu Miasta Bielsko-Biała powstała, by dbać o zdrowie dzieci, które często potrzebują pomocy. Celem ZaJaki.pl jest zwrócenie uwagi na problem pogarszającego się zdrowia psychicznego najmłodszych.

Spotkanie będzie przede wszystkim poświęcone emocjom, które są nieodłącznym i ważnym elementem naszego życia. Emocje są jak drogowskazy, informujące o tym, co się właśnie z nami dzieje. Warto nauczyć się je rozpoznawać i świadomie regulować.

Wydarzenie w Gemini Parku potrwa:

  • w piątek, 17 lutego, w godz. 15:00-19:00,
  • w sobotę, 18 lutego w godz. 14:00-19:00.


W programie:

  • wystawa Zajaków stworzonych przez uczniów z bielskich szkół,
  • Punkt psychologiczny,
  • Materiały merytoryczne dla rodziców / opiekunów z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży,
  • Animacje dla dzieci, gra zajakowa z nagrodami.


Loading...


Organizatorzy pierwszej edycji wyszli z założenia, że w głowie każdego z nas pojawiają się wątpliwości: A może jestem niewystarczający? Za jaki jestem, że nie pasuję do grupy? Za wesoły, za smutny, za cichy... To właśnie dlatego cała akcja została nazwana ZaJaki.pl. Tytułowe ZaJaki.pl to nasze wewnętrzne potwory, z którymi musimy się zmagać na co dzień. Natomiast tworzenie kukieł ZaJaków pozwoliło uczestnikom oswoić i zapoznać się z tymi potworami.

Druga edycja ZaJaków zakłada, że wskazani przez szkoły oraz placówki wsparcia dziennego biorące udział w projekcie pedagodzy, psycholodzy oraz wychowawcy wezmą udział w jednym z warsztatów odbywających się w dniach 15, 17 lub 22 marca.

Tematem drugiej edycji projektu jest przemoc rówieśnicza. Warsztaty przybliżą kwestie rodzajów i skutków przemocy rówieśniczej, profilaktyki oraz interwencji w środowisku szkolnym. Następnie w zgłoszonych szkołach oraz placówkach wsparcia dziennego zostaną przeprowadzone zajęcia z dziećmi i młodzieżą poruszające temat przemocy rówieśniczej.

Patronat honorowy nad projektem objęli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży lek. med. Ireneusz Jelonek.

O tym wszystkim co działo się podczas pierwszej edycji ZaJaków można przeczytać na stronie internetowej projektu https://www.zajaki.pl/.

weekend z zajakami

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.