Zdrowie

  • 1 lutego 2023
  • wyświetleń: 1493

"Zapobiegaj - Nie Zwlekaj", czyli projekt o profilaktyce

"Zapobiegaj - Nie Zwlekaj"- taką nazwę nosi projekt realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, która od lat umożliwia młodym ludziom wcielanie w życie ich pomysłów, które obierają za cel walczenie z problemami społecznymi.

"Zapobiegaj- Nie Zwlekaj", czyli projekt o profilaktyce
"Zapobiegaj- Nie Zwlekaj", czyli projekt o profilaktyce · fot. Materiały autorów projektu


Uczennice z VIII LO im Hanny Chrzanowskiej oraz Bielskiej Szkoły Przemysłowej w Bielsku-Białej postanowiły "zrobić coś" w kwestii braku profilaktyki wśród ludzi. W związku z tym założyły projekt, który ma na celu poszerzenie wiedzy społeczeństwa w temacie funkcjonowania ludzkiego ciała oraz chorób dotykających naszej cywilizacji.

Działania podejmowane w ramach projektu będą źródłem informacji dla ludzi chcących dowiedzieć się czegoś więcej o swoim organizmie oraz tych, którym brakuje wiedzy w temacie związanym z ciałem człowieka. Istotne jest również, by projekt dotarł do osób, które trzeba zainteresować tematem zdrowia oraz dodał odwagi tym, którzy mają wątpliwości przed pójściem do lekarza, czy wykonaniem badań.

Członkinie projektu chcą pokazać, jak prosta może być profilaktyka w porównaniu do tego, jak wiele poważnych chorób pozwoli ona uniknąć lub wcześnie wykryć. Dziewczyny działając w social mediach zachęcają do wykonywania badań, opisują objawy oraz przyczyny chorób, a także przekazują wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Na ich profilach nie brakuje także ciekawostek, które zaskoczyły już niejednego użytkownika!

Projekt można śledzić w mediach społecznościowych takich jak:
Instagram: https://www.instagram.com/zapobiegajniezwlekaj
Tiktok: https://www.tiktok.com/@zapobiegajniezwlekaj
Twitter: https://twitter.com/ZapNieZwlekaj

"Zapobiegaj- Nie Zwlekaj", czyli projekt o profilaktyce
"Zapobiegaj- Nie Zwlekaj", czyli projekt o profilaktyce · fot. Materiały autorów projektu

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.