Zdrowie

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 632

Badania posiewu moczu - sprawdź atrakcyjne ceny na alldiag.pl

Materiał partnera:

Jedno z najczęściej wykonywanych badań profilaktycznych to ogólne badanie moczu. Jego wykonanie pozwala ustalić wewnątrzustrojowe przemiany materii występujące w składzie moczu. Analiza wyniku pozwoli rozpoznać choroby metaboliczne, nerek czy dróg moczowych.

alldiagnostica mocz


Badania posiewu moczuMocz jako jeden z najważniejszych płynów ustrojowych produkowany w naszym organizmie, który odpowiada między innymi za wydalanie produktów ubocznych przemiany materii. Badanie ogólne moczu polega na pobraniu materiału, który oceniany jest pod względem fizycznym oraz biochemicznym. Dzięki jego analizie możemy rozpoznać podwyższone lub obniżone wartości, a także obecność kluczowych substancji, informujących o postępowaniu infekcji dróg moczowych lub stanów zapalnych. Negatywny wynik może ustalić rozwijanie się chorób takich jak zespół nerczycowy, zapalenie nerek czy zakażenie bakteryjne dróg moczowych.

Wyróżniamy kilka rodzai badań moczu:

  • Badanie ogólne moczu - badanie określane jako podstawowe, informujące o chorobie nerek i innych narządów.
  • Posiew moczu- badanie moczu pozwalające dokładniej rozpoznać zakażenie układu moczowego. Wykrywa bakterie powodujące zakażenie. Badanie wykonywane jest po nieprawidłowym wyniku ogólnego badania moczu.
  • Badanie chemiczne moczu - informujące o rozwoju jednostek bakterii. Skupia się głównie na rozpoznaniu białka w moczu.
  • Badanie osadu moczu - przeprowadzane na specjalnie przygotowanej próbce moczu. Osad sprawdzany jest pod względem jakościowym oraz ilościowym. Badanie przeprowadzać powinny szczególnie osoby, które cierpią na choroby układu moczowego, cukrzycę, nadciśnienie czy żółtaczkę.


Szczegółowe badania moczuZaleca się rutynowe wykonywanie badania moczu, co ułatwi nam kontrolowanie swojego stanu zdrowia oraz rozwój różnych substancji w naszym organizmie. Badanie ogólne moczu powinno wykonywać się co najmniej raz w roku. W przypadku odbywanych infekcji lub ich objawów zaleca się częstsze przeprowadzanie diagnostyki.

Kiedy powinno przeprowadzić się badanie moczu?

- kontrolnie

- podczas rozpoznania choroby, infekcji

- w celu monitorowania postępu leczenia chorób nerek, układu moczowego lub wątroby

Badania moczuOdpowiednie przygotowanie to klucz do uzyskania precyzyjnych wyników badania. Przed pobraniem materiału do badania, należy unikać wysiłku fizycznego. Próbkę należy pobrać rano, zaraz po przebudzeniu korzystając ze sterylnego pojemnika przestrzegając zasad higieny.

Już teraz zadbaj o regularność swoich badań. Zrealizuj ogólne badanie moczu, kupując je za pomocą sklepu internetowego na http://www.alldiag.pl. Wybierz dogodną dla siebie placówkę, która wykona zakupione badania. Na Alldiag wykupisz szczegółowe badania moczu, które możesz wykonać na terenie całego kraju. Przeanalizuj swoje wyniki odbierając je przez Internet. Bez obaw, dostęp do nich będziesz posiadał tylko Ty oraz wybrana placówka medyczna. Nie przepłacaj za badania, skorzystaj z najtańszej oferty na rynku.

Nie trać czasu, kontroluj swoje zdrowie i wykonuj badania razem z Alldiag.