bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 25 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2592

Dobiegła końca ważna inwestycja w bielskim Szpitalu Pediatrycznym

Dobiegła końca rewitalizacja Pawilonu nr 1 Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W ramach zrealizowanej inwestycji nie tylko blask odzyskał sędziwy budynek, ale także dziecięca placówka medyczna wzbogaciła się o park sensoryczny.

Reklama

Dobiegła końca ważna inwestycja w bielskim Szpitalu Pediatrycznym - 25.08.2021 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Termomodernizacja Pawilonu nr 1 oraz stworzenie parku sensorycznego to efekt realizacji przez Szpital Pediatryczny projektu „Bezpieczne i zdrowe dzieci - bezcenna wartość”, który został wpisany do Programu Rewitalizacji Obszarów Miejskich Miasta Bielsko-Biała. W ramach zrealizowanej inwestycji odnowiono zewnętrzną elewację budynku, który powstał pod koniec XIX wieku i mieści obecnie Oddział Niemowlęcy oraz administrację dziecięcej placówki medycznej.

Gruntowny remont przeszedł również dach Pawilonu nr 1 - między innymi dawne piękno przywrócono ozdobnej attyce z herbem miasta i parą gryfów, a na kalenicę wróciła historyczna krata. Wykonano również izolację pionową i drenaż opaskowy sędziwego budynku. Jednak termomodernizacja Pawilonu nr 1 to nie wszystko. W ramach zakończonej inwestycji, wśród rosnących na terenie szpitala drzew, powstał park sensoryczny, gdzie dzieci mogą ciekawie spędzać czas rozwijając swoje zdolności i umiejętności. W efekcie postępowania przetargowego koszt zakończonego zadania wyniósł 898 328 zł.

- Ta inwestycja wpisała się w cały cykl dużych prac remontowo-modernizacyjnych jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane w naszym szpitalu i przyniosły efekt między innymi w postaci przywrócenia do medycznego życia Pawilonu nr 5, w którym funkcjonuje dziecięca psychiatria czy stworzenia nowoczesnego bloku operacyjnego. Bardzo cieszę się, że wraz z rewitalizacją Pawilonu nr 1 w szpitalnym parku, wśród pięknych starych drzew, pojawiły się nowe alejki i ławki oraz ciekawe elementy zabawowe, które nie tylko umilą małym pacjentom spędzanie wolnego czasu lecz będą także wykorzystywane do celów edukacyjnych, terapeutycznych i socjalizacyjnych. Była to więc ważna i jednocześnie bardzo potrzebna inwestycja - mówi Katarzyna Czauderna, p.o. Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.