bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 5 sierpnia 2021
  • 7 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2365

Potrzebna krew! Będzie można podzielić się nią pod CH Auchan

Za nami:

Krew każdego dnia potrzebna jest wielu osobom ciężko chorym i nie można jej zastąpić żadnym lekiem. W sobotę 7 sierpnia od 10.00 do 14.00 przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała stanie ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Uzupełni ona zapasy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Reklama

akcja krwiodawstwa
Potrzebna krew! Będzie można podzielić się nią pod CH Auchan


Lato to czas wakacyjnych wyjazdów i odpoczynku. Warto jednak pamiętać, że w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące krwi - to chorzy w trakcie leczenia chorób nowotworowych i chorób krwi, pacjenci po przeszczepach, a także ci, którzy ucierpieli w wypadkach. Dlatego Centrum Handlowe Auchan Bielsko-Biała wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zachęcają do oddawania krwi.

W sobotę 7 sierpnia na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała przy al. Bohaterów Monte Cassino 421 stanie specjalny ambulans, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. W ten sposób można pomóc w uzupełnieniu zapasów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, które zaopatruje w krew i jej składniki 130 szpitali i klinik regionu śląskiego.

Loading...


Ze względu na sytuację epidemiczną panującą w Polsce, dawców obowiązują dodatkowe wymogi. Krew może oddać osoba, która m.in. w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, której temperatura ciała nie przekracza 37,3°C, nie ma objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich 14 dni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ograniczenia obowiązują również osoby poddające się szczepieniu. Ci, którzy zaszczepili się szczepionką mRNA muszą odczekać 48 godzin by móc oddawać krew, natomiast Ci którzy przyjęli szczepionkę wektorową muszą odczekać 14 dni.

Potrzebna krew! Będzie można podzielić się nią pod CH Auchan
Potrzebna krew! Będzie można podzielić się nią pod CH Auchan · fot. Materiały prasowe


Każdy krwiodawca przychodzi w maseczce. Bezpośrednio przed oddaniem krwi będzie poddany badaniu temperatury i kwalifikacji lekarskiej. Ambulans, w którym będzie można oddawać krew będzie oczekiwał na parkingu przed Centrum Handlowym Auchan Bielsko-Biała przy al. Bohaterów Monte Cassino 421 w Bielsku-Białej 7 sierpnia w godzinach od 10.00 do 14.00. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach w ramach wakacyjnej akcji zachęca mieszkańców regionu do regularnego oddawania krwi.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.