bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1950

Piknik "Okrągły Stół Kobiet" 7 sierpnia na bielskich Błoniach

Za nami:

W sobotę, 7 sierpnia o godzinie 10.00 na bielskich Błoniach, na terenach zielonych naprzeciw placu zabaw, odbędzie się piknik "Okrągły Stół Kobiet dotyczący opieki okołoporodowej w pandemii i po pandemii - konkretne rozwiązania" z udziałem parlamentarzystek Lewicy.

Reklama

Piknik "Okrągły Stół Kobiet" 7 sierpnia na bielskich Błoniach
Piknik "Okrągły Stół Kobiet" 7 sierpnia na bielskich Błoniach · fot. Materiały prasowe


Dlaczego okrągły stół kobiet? - Opieka okołoporodowa w Polsce wymaga natychmiastowej zmiany. Ta zmiana może się dokonać tylko wtedy, gdy jej projektantkami będą kobiety-matki -powiedziała Anita Ziegler-Chamielec.

- Pandemia odkryła szereg problemów w opiece okołoporodowej. Potrzeba natychmiastowego wsparcia laktacyjnego, refundowanej fizjoterapii uroginekologicznej. Dziś porody w Polsce nie są wspaniałym przeżyciem dla matki, a często traumą i odkryciem szeregu problemów zdrowotnych - dodają organizatorki wydarzenia.

Liderka frakcji Wiosna Biedronia Nowej Lewicy w Bielsku-Białej- Anita Ziegler-Chamielec jest zdania, że kluczem do wzrostu liczby urodzeń w Polsce jest gwarantowana, kompleksowa, przede wszystkim bezpłatna opieka zdrowotna kobiet. To powinien być priorytet dla rządu.

Spotkanie organizowane jest w ramach trasy po Polsce #PolityczkiLewicy #ZrobimyToLepiej Z polityczkami Lewicy po kraju jeździ specjalna skrzynka, do której zbierane są problemy Polek I Polaków, oraz pomysły na lepszą przyszłość.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.