bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 5 lipca 2021
  • wyświetleń: 5038

Z terenu Szpitala Miejskiego zniknęła charakterystyczna przybudówka

Z terenu Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej zniknął mały, biały budynek przybudówki stojący do tej pory od strony ul. Wyzwolenia, w którym do niedawna mieścił się Zakład Diagnostyki Obrazowej. ZDO już kilka tygodni temu został przeniesiony na parter nowo budowanego pawilonu.

Reklama

Z terenu Szpitala Miejskiego zniknęła charakterystyczna przybudówka - 05.07.2021 · fot. Michał Stasicki/BCO-SM


Wyburzenie przybudówki to jedno z integralnych zadań projektu "Nowoczesna baza Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej" dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi ok. 119 mln zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ok. 76 mln zł.

W ramach zadania wybudowany został nowy, pięciokondygnacyjny budynek BCO-SM, do którego przeniesione zostaną oddziały chirurgii i bloki operacyjne. Miejsce znalazł tam już Zakład Diagnostyki Obrazowej z pracowniami RTG, TK, USG, mammografii, biopsji stereotaktycznej, izba przyjęć wraz z rejestracją, zakład medycyny nuklearnej, pracownia rezonansu magnetycznego i podręczna sterylizacja. Poza budową nowego segmentu, projekt zakłada również zakup wyposażenia i aparatury medycznej oraz właśnie wyburzenie przybudówki niepasującej do historycznej zabudowy szpitala.

Wykonawca inwestycji został zobowiązany do przeniesienia Zakładu Diagnostyki Obrazowej do nowego pawilonu i prac w jego obecnej lokalizacji przy ul. Wyzwolenia 18. W budynku po ZDO powstanie część socjalna dla pacjentów, a fragment niepasujący do historycznej zabudowy został wyburzony. Inwestycja w całości zakończy się jeszcze w tym roku.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.