bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 3590

[FOTO] Ruszyły szczepienia policjantów z bielskiego garnizonu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W piątek, 26 marca w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rozpoczęły się szczepienia stróżów prawa bielskiego garnizonu policji. Jako pierwszy dawkę szczepionki przyjął szef bielskich policjantów inspektor Krzysztof Herzyk.

Ruszyły szczepienia policjantów z bielskiego garnizonu - 26.03.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


W tym tygodniu rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce - służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi między innymi Policja. Dzisiaj do akcji szczepień przystąpili mundurowi z bielskiego garnizonu Policji. Akcja koordynowana jest w przez policjantów z Wydziału Sztab Policji KMP w Bielsku-Białej.

Do szczepienia aktualnie przystępuje w sumie ponad 330 policjantów z komendy oraz wszystkich komisariatów i posterunków. Dlatego harmonogram szczepień został ustalony w taki sposób, aby optymalnie dostosować je do grafików służb w poszczególnych jednostkach i komórkach organizacyjnych, a tym samym zapewnić ciągłość służby i bezpieczeństwo oraz porządek publiczny w regionie.

Ambasadorem akcji szczepień mundurowych w naszym garnizonie został Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk, który przyjął pierwszą dawkę szczepionki. - Pierwszy bielski policjant, dając dobry przykład swoim podkomendnym, zwrócił się do wszystkich przystępujących dzisiaj do szczepienia stróżów prawa. Podziękował im za ich odpowiedzialną postawę oraz to, że swoim przykładem zachęcają nie tylko pozostałych kolegów i koleżanki do zaufania w sens i znaczenie powszechnej akcji szczepień przeciwko Covid-19, ale także swoim przykładem dają społeczny dowód słuszności i przełamują obawy innych ludzi. - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Jak dodał rzecznik prasowy bielskich stróżów prawa, inspektor Krzysztof Herzyk wyraził przekonanie, że dzięki swojej odpowiedzialnej postawie i decyzji o zaszczepieniu się wyrażają troskę o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo, nie tylko siebie samych i swoich rodzin, ale wszystkich mieszkańców regionu

Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci, którzy na co dzień, już od ponad roku stoją na pierwszej linii frontu walki ze skutkami epidemii koronawirusa i choroby Covid-19. Szacujemy, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla bielskich mundurowych jeszcze w kwietniu, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj