bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Zdrowie

  • 21 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2157

„Stop segregacji sanitarnej” - Konfederacja ws. szczepień

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Konfederacja Wolność i Niepodległość wystosowała stanowisko wobec „Narodowego programu szczepień”, czyli planów rządu dotyczącego udostępnianiu szczepionek przeciw koronawirusowi. Według nich jest to „szalenie niebezpieczne”.

szczepienie
„Stop segregacji sanitarnej” - Konfederacja ws. szczepień · fot. pixabay.com


Sygnatariusze stanowiska Konfederacji Korony Polskiej tzw. Narodowy program szczepień przedstawiony w ostatnich dniach przez rząd oceniają „jednoznacznie krytycznie”.

- Odrzucamy go, jako co do przesłanek całkowicie niewiarygodny, a co do zamiarów skrajnie niebezpieczny i stanowczo wzywamy do natychmiastowego i ostatecznego odstąpienia od jego realizacji - napisali w dokumencie. - Wbrew propagandowym pozorom, jakie stara się wytworzyć rząd, tzw. Narodowy program szczepień pozbawiony jest zarówno rzetelnych podstaw naukowo-medycznych, jak i prawno-ustrojowych. Pozbawiony jest również jakiejkolwiek realnej rękojmi bezpieczeństwa - dodali.

- Szczególny nasz sprzeciw budzi wyłaniająca się z wypowiedzi przedstawicieli Rządu, ale i z dotychczasowej praktyki bezprawnych działań podejmowanych przez władze i służby pod pretekstem walki z tzw. pandemią, wizja segregacji sanitarnej, podziału obywateli i mieszkańców RP na dwie kategorie: zaszczepionych i niezaszczepionych. Skoro dla tych pierwszych przewiduje się przywileje, zwane ogólnikowo a to ‘ułatwieniami’, a to ‘benefitami’, ci drudzy staną się zatem przedmiotem wykluczenia, nowego apartheidu sanitarnego. Na to nie ma i nigdy nie będzie naszej zgody - czytamy w stanowisku KWiP

Autorzy pisma upominają się tym samym „o przestrzeganie równości wobec prawa, wolności osobistej, prawa do prywatności - w tym prawa (i obowiązku!) zachowania tajemnicy lekarskiej”.

- Autorów i promotorów tzw. Narodowego programu szczepień przestrzegamy, że kontynuowanie tego złego, jawnie niegodziwego, a w konsekwencjach może zdradzieckiego i zbrodniczego projektu oznaczać będzie przyjęcie przez nich odpowiedzialności nie tylko moralnej czy politycznej, ale i karnej. Uczynimy wszystko, by nie zdołali jej uniknąć - podkreślają przedstawiciele Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Pismo trafiło co władz samorządowych w całym kraju. - Wzywamy rady miast i gmin do jej rozpatrzenia i pilnego przyjęcia uchwały w tej sprawie - poinformował Grzegorz Gorzoch z KKP.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj