bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wybory samorządowe 2018

  • 21 listopada 2018
  • 22 listopada 2018
  • wyświetleń: 7999

Niezależni dogadali się z prezydentem! PiS znów w opozycji

Prezydent-elekt Jarosław Kimaszewski dogadał się ze stowarzyszeniem Niezależni.BB! W Radzie Miejskiej zostanie utworzona koalicja komitetów Koalicji Obywatelskiej, KWW Jacka Krywulta oraz wspomnianych Niezależnych.BB!

Reklama

niezależni.bb
Niezależni dogadali się z prezydentem-elektem! PiS w opozycji · fot. bielsko.info


We wtorek wieczorem podpisano porozumienie między prezydentem-elektem Jarosławem Klimaszewskim i stowarzyszeniem Niezależnych.BB.

Porozumienie zawiera kilkanaście postulatów - m.in. zwiększenie kompetencji rad osiedlowych w dziedzinie inwestycji dzielnicowych, znaczące zwiększenie środków pozostających w dyspozycji rad osiedli do poziomu co najmniej 100 tys. złotych, przekształcenie MZK w spółkę komunalną, trzykrotne zwiększenie nakładów finansowych na zwalczanie smogu, rozwój projektu Zintegrowanej Karty Miejskiej, zawierającej m.in. funkcję e-parkingu, opłat komunalnych, a także dostępu do informacji publicznej, utworzenie stanowiska ogrodnika miejskiego, zwiększenie nakładów na politykę senioralną.

- Strony porozumienia wyrażają nadzieję, że powyższa deklaracja programowa stanowić będzie solidny fundament współpracy w Radzie Miejskiej - czytamy w porozumieniu, które podpisał prezydent-elekt Jarosław Klimaszewski i radna Małgorzata Zarębska, prezes stowarzyszenia Niezależni.BB.

Nowa koalicja w Radzie Miejskiej będzie miała 15 przedstawicieli. W opozycji pozostanie Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadziło do rady 10 radnych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.