bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wybory samorządowe 2018

  • 20 listopada 2018
  • 22 listopada 2018
  • wyświetleń: 15922

Janusz Okrzesik przewodniczącym Rady Miejskiej! Ma aż 3 zastępców

Zakończyła się I sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Po ślubowaniu radnych i prezydenta-elekta, został wybrany przewodniczący Rady Miejskiej, którym w kadencji 2018-2023 będzie Janusz Okrzesik.

Reklama

Jarosław Klimaszewski oficjalnie prezydentem Bielska-Białej - 21.11.2018 · fot. UM Bielsko-Biała


Bardzo sprawnie przebiegła I sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Po otrzymaniu zaświadczeń o wyborze radnego i złożeniu przez radnych ślubowania, swoje ślubowanie złożył prezydent Jarosław Klimaszewski, który z rąk Jacka Krywulta otrzymał insygnia władzy prezydenckiej w mieście.

- Podczas kampanii wyborczej zapewniałem, że będę prezydentem otwartym. Że będę uważnie wsłuchiwał się w głosy mieszkańców, że będę się z nimi regularnie spotykał, że będę konsultował z nimi najważniejsze decyzje. Dziś, na progu swojej prezydentury, chciałbym tę deklarację podtrzymać - mówił nowy prezydent.

- Dziękuję mieszkańcom Bielska-Białej za zaufanie. Obiecuję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, by nasze miasto nadal było jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce, by ogromny potencjał stolicy Podbeskidzia był dobrze i właściwie wykorzystany oraz, by wszystkim nam żyło się w Bielsku-Białej bezpiecznie, godnie i wygodnie - zakończył swoje expose Jarosław Klimaszewski.

I sesja Rady Miejskiej w Bielsku-Białej kadencji 2018-2023 · fot. UM Bielsko-Biała


Później przystąpiono do wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej. Zgłoszono dwie kandydatury: Przemysława Drabka i Janusza Okrzesika. Na kandydata PiS-u zagłosowało 10 radnych, kandydat Niezależnych.BB otrzymał 15 głosów. Janusz Okrzesik został przewodniczącym Rady Miejskiej.

Następnie przystąpiono do wyboru wiceprzewodniczących rady. Zgłoszono trzy kandydatury: Przemysława Drabka, Jacka Krywulta i Agnieszki Gorgoń-Komor. Wszyscy trzej radni otrzymali wymaganą liczbę głosów i w kadencji 2018-2023 przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej będzie miał aż trzech zastępców.

RELACJA NA ŻYWO

Strona odświeża się automatycznie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.