bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wybory samorządowe 2018

  • 5 listopada 2018
  • wyświetleń: 5686

Jacek Krywult: nie będę wtrącał się w rządzenie miastem

Ustępujący prezydent miasta był wczoraj gościem wieczoru wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Jacek Krywult oznajmił, że nie wyobrażał sobie innego wyniku niż zwycięstwo Jarosława Klimaszewskiego. Ponadto 77-letni polityk oznajmił, że nie zamierza wtrącać się w kompetencje nowego prezydenta.

Reklama

krywult, klimaszewski
Prezydent Jacek Krywult i prezydent elekt Jarosław Klimaszewski · fot. bielsko.info


- Gratuluję wyniku. Myślę, że bardzo dużo ludzi pracowało na ten sukces. Osobiście moja wyobraźnia była za uboga, żeby sobie wyobrazić, że ktoś inny może wygrać, bo to byłoby nieszczęście dla tego człowieka i dla miasta. Ja mówię poważnie. Dla tego człowieka to też byłoby nieszczęście. Bo nie zdawał sobie, co to jest - mówił Jacek Krywult.

Ustępujący prezydent miasta dodał, że Jarosław Klimaszewski bierze duży ciężar na swoje barki, bo prezydentura to szereg obowiązków i ogrom pracy.

- Atutem jest to, że jest młody i to, że jako jedyny z kandydatów ma doświadczenie. Opozycja zapowiedziała, że jeśli taki wynik będzie, to oni jednak nie zostawią tego tak i będą drążyć sprawę. Tu prokuratura drąży, teraz oni będą drążyć. Myślę, że przeżyjemy to, bo zawsze działaliśmy uczciwie - oznajmił Jacek Krywult.

Ponadto polityk, który w kadencji 2018-2023 będzie sprawował mandat radnego Rady Miejskiej, zapowiedział, że nie będzie się wtrącał w rządzenie miastem. - Ja Panu nie będę się wtrącał, no chyba, że mnie Pan poprosi o radę. Takie są zasady gry - zakończył Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.