bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wybory samorządowe 2018

  • 5 listopada 2018
  • 7 listopada 2018
  • wyświetleń: 13046

Jarosław Klimaszewski prezydentem Bielska-Białej!

Zgodnie z przewidywaniem dość szybko poznaliśmy wyniki ponownego głosowania na prezydenta miasta. W wyborczej dogrywce zwyciężył Jarosław Klimaszewski (Koalicja Obywatelska), który otrzymał 55,5% poparcia! Za kandydaturą Przemysława Drabka (PiS) opowiedziało się 44,5% osób.

Reklama

Konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej - 25.09.2018
Jarosław Klimaszewski prezydentem Bielska-Białej · fot. bielsko.info


Wyborcza dogrywka w stolicy Podbeskidzia rozstrzygnięta! Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania w Bielsku-Białej.

Na Jarosława Klimaszewskiego z Koalicji Obywatelskiej zagłosowało 37 366 bielszczan, co dało wynik 55,5% poparcia. Z kolei Przemysław Drabek otrzymał 29 962 i z poparciem na poziomie 44,5% po raz kolejny musi przełknąć gorycz porażki.Kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrał tylko w dziewięciu obwodach do głosowania, obejmujących: Hałcnów, Białą Północ oraz część Komorowic Krakowskich, Złotych Łanów, Wapienicy i Lipnika.

W ponownym głosowaniu na prezydenta miasta do urn poszło 67 725 osób, co dało frekwencję na poziomie 50,84%.

Najwyższą frekwencję odnotowano w obwodowej komisji wyborczej nr 57 na osiedlu Beskidzkim, gdzie zagłosowało 58,86% uprawnionych do głosowania. Najniższą frekwencję stwierdzono w obwodowej komisji wyborczej nr 27 (Biała Wschód), gdzie do urn poszło zaledwie 36,43% osób.Jarosław Klimaszewski ma 48 lat. Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Śląskim oraz ekonomii na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Prywatnie - mąż Ewy, tata Karoliny, Kuby i Ryśka. Zawodowo od 10 lat prezes Zarządu Bezalin S.A. w Bielsku-Białej. Kieruje także bielskimi strukturami bielskiej Platformy Obywatelskiej. Od 2006 roku zasiada w Radzie Miejskiej, a od 2014 jest jej przewodniczącym.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.