bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wybory samorządowe 2018

  • 30 października 2018
  • wyświetleń: 5173

Niezależni.BB nie udzielą poparcia żadnemu kandydatowi!

Dziś Stowarzyszenie Niezależni.BB wystosowało oficjalne stanowisko ws. drugiej tury wyborów prezydenta miasta Bielska-Białej. Niezależni.BB nie poprą ani Jarosława Klimaszewskiego ani Przemysława Drabka. Ponadto stowarzyszanie wystosowało apel do sztabu kandydata PiS-u, aby "zaprzestał prowadzonej od tygodnia kampanii sugerującej poparcie Niezależnych.BB dla jego kandydatury".

Reklama

Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018
Konwencja wyborcza Niezależnych.BB - 17.09.2018 · fot. bielsko.info


Stanowisko Niezależnych.BB w sprawie drugiej tury wyborów prezydenta miasta

W kampanii wyborczej podkreślaliśmy naszą bezpartyjność i niezależność od dominujących podziałów politycznych, skupiając się na sprawach lokalnych. W związku z tym, po szerokich konsultacjach i wewnętrznym referendum Niezależni.BB postanowili nie popierać w drugiej turze wyborów prezydenckich żadnego z kandydatów. Czynimy tak z szacunku do naszych wyborców, którzy głosując na listę Okrzesik i Niezależni.BB wyrazili votum nieufności wobec upartyjniania samorządu terytorialnego.

Startowaliśmy w wyborach, by zmienić nasze miasto, uczynić je nowoczesnym i przyjaznym dla mieszkańców. Naszym zdaniem żaden z pozostałych kandydatów nie daje dostatecznej gwarancji, że taka zmiana nastąpi. Nie rezygnujemy jednak z naszych postulatów programowych. Pozycja w Radzie Miejskiej daje nam możliwość realizacji naszych projektów bez względu na wynik drugiej tury.

Przy realizacji naszego programu będziemy współpracować z każdym, kto podziela nasze poglądy i popiera nasze pomysły, dlatego do panów Klimaszewskiego i Drabka kierujemy listę naszych głównych postulatów programowych, oczekując publicznego ustosunkowania się do nich. Nasi wyborcy na podstawie odpowiedzi obu kandydatów będą mogli samodzielnie wyrobić sobie opinię i podjąć decyzję co do sposobu głosowania w drugiej turze. Mamy pełne zaufanie do mieszkańców Bielska-Białej, którzy z pewnością wybiorą rozwiązanie najlepsze dla miasta.

Apelujemy do sztabu Przemysława Drabka, by zaprzestał prowadzonej od tygodnia kampanii sugerującej nasze poparcie dla jego kandydatury. Takie sugestie nie są zgodne z prawdą, a w dodatku taki sposób prowadzenia kampanii utrudnia budowę zaufania, koniecznego do współpracy w Radzie Miejskiej.

Jolanta Reisch-Klose
Rzecznik prasowy
KWW Okrzesik i Niezależni.BB

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.