Array ( [action] => artykul [id] => 18061 [subpage] => samorzadowe-2018 [page] => wybory ) bielsko.info: Odważne pomysły Rajmunda Pollaka: metro i tor saneczkowy - Bielsko-Biała
Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wybory samorządowe 2018

  • 16 października 2018
  • wyświetleń: 10522

Odważne pomysły Rajmunda Pollaka: metro i tor saneczkowy

Rajmund Pollak, kandydat komitetu Moniki Sochy do Rady Miejskiej, ma wiele odważnych pomysłów na rozwój Bielska-Białej. Były radny sejmiku województwa śląskiego chce m.in. "rozpisania konkursu na budowę metra".

rajmund pollak
Rajmund Pollak · fot. bielsko.info


Rozpisanie konkursu na budowę metra na linii dworzec główny PKP - Cygański Las- Dębowiec - Wapienica Zapora - Jaworze - to jeden z kilkunastu postulatów Rajmunda Pollaka przed wyborami samorządowymi. 65-latek uważa, że metro mogłoby zastąpić w XXII wieku komunikację autobusową.

Rajmund Pollak jest zdania, że miasto powinno odbudować tor saneczkowy na zboczu Koziej Góry. - W latach międzywojennych jak i po II Wojnie Światowej był uznawany jako najpiękniejszy naturalny tor saneczkowy w Europie! Nie ma żadnych przeszkód, aby uczynić go w przyszłości sztucznym torem saneczkowym najpiękniejszym na świecie. Koszt takiego sztucznego toru saneczkowego byłby mniejszy niż koszt budowy stadionu piłkarskiego na Żywieckiej - informuje kandydat do Rady Miejskiej.

Ponadto kandydat do rady chce przywrócić na dworcu kolejowym muzeum kolejnictwa z zabytkowymi parowozami, które "zostało haniebnie zlikwidowane". Jednym z postulatów Rajmunda Pollaka jest także przywrócenie linii montażu samochodów osobowych w zakładzie przy ul. Grażyńskiego.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.