bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wybory samorządowe 2018

  • 15 października 2018
  • wyświetleń: 5239

Wizja kandydatów do rady na utworzenie ciągu rekreacyjnego

Janusz Buzek oraz Marcin Litwin, kandydaci do Rady Miejskiej z list Prawa i Sprawiedliwości, zaprezentowali w piątek 12 października koncepcję zagospodarowania ciągu ekologiczno-rekreacyjnego "Dolina Gościnna".

Reklama

Wizja kandydatów do rady na utworzenie ciągu rekreacyjnego · fot. materiały prasowe


Według przedstawionej koncepcji trasy m.in. spacerowe, biegowe i rowerowe będą prowadzić od stoku Dębowca aż do Parku Włókniarzy. Projekt zakłada trzy cele:
  • Ochronę drzewostanu i terenów leśnych ciągnących się wzdłuż potoków górskich od podnóża gór w stronę Osiedla Karpackiego. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie działalności deweloperów w tym obszarze.
  • Udostępnienie mieszkańcom urokliwych leśnych enklaw. W najbliższym otoczeniu Osiedla Karpackiego powstaną m.in. place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu, a także miejsca spotkań mieszkańców. Jednaki im bliżej gór ingerencja w obszary leśne będzie zredukowana. Dla wytyczenia ścieżek użyje się tylko naturalnych materiałów, tj. kamienia i drewna. Ścieżki będą służyć spacerowiczom, biegaczom, cyklistom, narciarzom biegowym, a także do jazdy konnej.
  • Zwiększenie efektywności małej retencji leśnej i miejskiej. W ramach ciągu ekologiczno-rekreacyjnego "Dolina Gościnna" powstaną m.in. oczka wodne i małe stawy, które poprawią absorpcję wód opadowych. Będzie to chronić miasto przed zalaniami oraz suszą.


Wizja kandydatów do rady na utworzenie ciągu rekreacyjnego
Wizja kandydatów do rady na utworzenie ciągu rekreacyjnego · fot. materiały prasowe


- Obecnie tereny przecina al. gen Wł. Andersa. Stąd przy zastosowaniu naturalnych materiałów powstanie nad drogą kładka z nasadzoną roślinnością, wzorowana na nowojorskich highline’ach - mówi Janusz Buzek, lider listy PiS do Rady Miejskiej w okręgu nr 5.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.