bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wybory samorządowe 2018

  • 19 stycznia 2017
  • wyświetleń: 10387

Okrzesik: prezydent miasta powinien odejść po przegranych wyborach

Janusz Okrzesik, kandydat Niezależnych.BB na prezydenta Bielska-Białej w wyborach samorządowych w 2014 roku, skomentował pomysł zmian w ordynacji wyborczej, który zakłada ograniczenie kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do maksymalnie dwóch. Jeśli zmiany wejdą w życie przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, prezydent Jacek Krywult nie będzie mógł ubiegać się o reelekcję.

Reklama

janusz okrzesik
dr Janusz Okrzesik · fot. bielsko.info


Przypominamy, że prezes Prawa i Sprawiedliwości oznajmił kilka dni temu, że jego partia będzie chciała ograniczyć kadencje wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Jarosław Kaczyński chciałby, żeby zmiany zaczęły obowiązywać jeszcze przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Pisaliśmy o tym w artykule "Od 2018 roku maksymalnie dwie kadencje prezydenta miasta?".

Jeśli proponowane przez lidera PiS-u zmiany wejdą w życie, o kolejną kadencję prezydentury w Bielsku-Białej nie mógłby się ubiegać prezydent Jacek Krywult. - Z obozu prezydenta dochodziły sygnały, że będzie startował jeszcze raz. I powinien startować jeszcze raz. Bo powinien odejść po przegranych wyborach a nie w glorii ofiary politycznych zagrywek - skomentował na swoim fanpage'u Janusz Okrzesik.

Loading...

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.