Array ( [action] => artykul [id] => 7790 [page] => wybory ) bielsko.info: Jacek Krywult znów prezydentem! - Bielsko-Biała

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wybory samorządowe 2018

  • 30 listopada 2014
  • 1 grudnia 2014
  • wyświetleń: 10758

Jacek Krywult znów prezydentem!

Poznaliśmy oficjalne wyniki prezydenckiej "dogrywki" w Bielsku-Białej. W drugiej turze wyborów Jacek Krywult pokonał Janusza Okrzesika. 73-letni prezydent zdobył 59,88 proc. głosów.
1. Jacek Krywult (KWW Jacka Krywulta) - 28006 głosów (59,88%)
2. Janusz Okrzesik (KWW Niezależni.BB) - 18762 głosów (40,12%)


Frekwencja wyborcza: 34,28 proc.

jacek krywult
Jacek Krywult · fot. bielsko.info


Jacek Krywult urodził się w 1941 roku w Stanisławowie. Od 1945 roku mieszka w Bielsku-Białej - mieście, z którym związał całe swoje zawodowe i prywatne życie. W Bielsku-Białej kojarzony jest głównie z Fabryką Aparatów Elektrycznych "Apena". W przedsiębiorstwie tym pracował przez 35 lat. Jacek Krywult udzielał się także przez wiele lat w lokalnym samorządzie. Przez 11 lat był Radnym Rady Narodowej w Bielsku-Białej, a w 1980 roku pełnił funkcję jej przewodniczącego.W 1981 roku został wybrany - jako kandydat bezpartyjny - prezydentem Bielska-Białej. Funkcję tę sprawował niecały rok, do początku stanu wojennego.

W wyborach samorządowych w 2002 roku, w których - podobnie jak 20 lat wcześniej wystartował jako kandydat niezależny - popierały go środowiska gospodarcze oraz część ugrupowań prawicowych. W drugiej turze pokonał wówczas kandydata lewicy. W wyborach w 2006 roku - znów jako kandydat niezależny - zdobył w pierwszej turze blisko 70-procentowe poparcie. Cztery lata później Jacek Krywult kolejny raz został wybrany na fotel prezydenta w pierwszej turze, uzyskując ponad 75% poparcia mieszkańców. Był to jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce.

Jacek Krywult jest żonaty. Żona Krystyna, jest emerytowaną nauczycielką. Państwo Krywultowie mają dorosłego syna, absolwenta studiów ekonomicznych.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.