Wybory samorządowe 2024

  • 28 marca 2024
  • wyświetleń: 1415

DoBBre Miasto o problemach przedsiębiorców z 11 Listopada. Proponuje tani najem

Komitet DoBBre Miasto zorganizował spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami prowadzącymi działalność przy ul. 11 Listopada. Odbyło się ono w bielskiej siedzibie NOT-u - Beskidzkiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych.

Spotkanie z mieszkańcami i przedsiębiorcami działającymi przy ul. 11 Listopada - 25.03.2024 · fot. KWW DoBBre Miasto


Podczas wydarzenia prowadzonego przez kandydującą do Rady Miasta Agnieszkę Kowalską oraz kandydatkę na urząd Prezydenta Bielska-Białej Magdalenę Madzię przedstawiono postulaty komitetu DoBBre Miasto.

- Dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, rzemieślników i artystów proponujemy wprowadzenie Strefy Taniego Najmu na ul. 11 listopada oraz programu Lokal za remont analogiczny do naszego rozwiązania mieszkaniowego. Dziś koszty przerastają prowadzących działalności w wielu miejscach miasta. Rozwój lokalnej gospodarki to większe wpływy do miejskiego budżetu, a obecna polityka czynszowa miasta gospodarkę Bielska-Białej stara się zdusić - mówiła Agnieszka Kowalska.

Przeważająca część spotkania przebiegła na moderowanej dyskusji z uczestnikami spotkania. Wśród zgłaszanych przez nich kwestii powtarzały się problemy związane z czynszami i opłatami za ogródki, zgłaszano również konieczność większego wsparcia ze strony miasta w zakresie promocji i doradztwa dla małych działalności.

- Ostatnio byliśmy na ulicy 11 listopada. Pan z małym stolikiem sprzedaje czosnek — płaci 600 zł! Albo tę sytuację zakończymy, albo do końca uśpimy życie ulic Bielska-Białej. Rozwiązanie problemu zaczynamy od otwartej rozmowy, podczas spotkania od przedsiębiorców i mieszkańców dostaliśmy dziesiątki postulatów, pomysłów i problemów wymagających uwagi władz miasta - komentowała Magdalena Madzia.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.