Wybory samorządowe 2024

  • 4 marca 2024
  • 8 marca 2024
  • wyświetleń: 9693

Są pierwsze zezwolenia na banery wyborcze. MZD wyjaśnia

Początkiem tygodnia otrzymaliśmy informację, że Miejski Zarząd Dróg nie wydał ani jednego zezwolenia na umieszczenie banerów wyborczych na terenie Bielska-Białej. MZD jeszcze w poniedziałek (4 marca) potwierdził nam ją, jednak w środę (6 marca) stan rzeczy uległ zmianie.

Każdy baner wyborczy wisi w Bielsku-Białej nielegalnie. MZD nie wydał ani jednego zezwolenia
Zdaniem właścicieli terenu lotniska w Aleksandrowicach, płot należy do Miejskiego Zarządu Dróg. MZD temu zaprzecza. Banery wisiały na nim jeszcze przed wpłynięciem wniosków o zajęcie pasa drogowego · fot. sid


Z naszą redakcją skontaktował lub skontaktowała się kandydat/kandydatka w wyborach samorządowych. Przesłał(a) nam treść maila od Miejskiego Zarządu Dróg. - Do Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej nie wpłynął żaden wniosek na zajęcie pasa drogowego, w celu umieszczenia banerów wyborczych. Tutejszy Zarząd nie wydał też żadnego zezwolenia na zajęcie pasa drogowego na umieszczenie banerów wyborczych - czytamy w wiadomości.

Informację tę potwierdza nam MZD. Nie otrzymaliśmy jednak informacji, jakie konsekwencje mogą spotkać komitety, które swoje banery już powiesiły.

W środę (6 marca) udało się nam się w końcu skontaktować z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg. - Na tę chwilę kilka wniosków już wpłynęło. Dotyczą one kładek nad ulicami Warszawską i Babiogórską, gdzie chce jeden z komitetów zamieścić swoje banery. Gdy dostajemy taki wniosek - oczywiście za opłatą - o zajęcie pasa drogowego, to my decyzję wydajemy pod warunkiem, że nie zagraża to bezpieczeństwu drogowemu. Na tę chwilę więcej wniosków nie otrzymaliśmy, natomiast te banery które pojawiają się w przestrzeni miejskiej, są wieszane najczęściej w miejscach, nad którymi my nie mamy jurysdykcji. Nie zarządzamy ogrodami, płotami, budynkami, na których te reklamy są zamieszczane - zaznacza Wojciech Waluś.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.