bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Telewizja bielsko.tv

  • 17 listopada 2022
  • wyświetleń: 768

Zabudowa wywrotka - bezpieczny transport materiałów

Materiał partnera:

Transport materiałów budowlanych lub kopalnianych ze względu na ich strukturę czy wagę niejednokrotnie stanowi wyzwanie i wymaga stosowania profesjonalnych rozwiązań. Przewożenie ciężkiego ładunku sypkiego musi być bezpieczne nie tylko dla kierowcy pojazdu, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Bezpieczny transport materiałów gwarantują solidne zabudowy wywrotki. Na co zwrócić uwagę, wybierając pojazd do transportu tego typu ładunków?

wywrotka


Materiał konstrukcyjnyPodstawą bezpiecznego transportu różnego rodzaju materiałów jest wybór wywrotki z zabudową wykonaną z najlepszych, niezawodnych i trwałych materiałów konstrukcyjnych. Każda firma transportowa czy budowlana powinna zadbać o najlepszą jakość swojej floty. Przewóz materiałów budowlanych lub kopalnianych to praca w bardzo trudnych warunkach powodująca przeciążenia, dlatego solidna konstrukcja przekłada się także na dłuższą żywotność pojazdu. Do najmocniejszych materiałów, które zapewniają wieloletnią, niezawodną, eksploatację należy wysokogatunkowa, trudnościeralna stal S700 lub HB450. Ponadto jest ona lżejsza niż inne typy stali, co przekłada się na niższą masę własną pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest przewiezienie cięższego ładunku, co z kolei ma bezpośredni wpływ na korzyści finansowe.Zabudowy wywrotkio wskazanych parametrach oferuje firma Wielton.

Kubatura skrzyniPojemność skrzyni powinna być odpowiednio dopasowana do rodzaju i ilości transportowanego materiału. Niedostatecznie załadowana lub przeładowana zabudowa może stanowić niebezpieczeństwo na drodze. Ładunek powinien być rozłożony równomiernie na każdej osi oraz po obu stronach wywrotki. W innym przypadku pojazd może być niestabilny w trakcie transportu. Wybierając odpowiednią kubaturę, należy się upewnić, czy skrzynia jest dostosowana do transportu określonych materiałów np. asfaltu, piasku, kamieni czy węgla.

Zabezpieczenia zabudowyNa bezpieczny transport mają wpływ także zabezpieczenia skrzyni przed nieplanowanym otwarciem w trakcie jazdy. Szczególnie dlatego, że materiały sypkie przewożone są luzem i mogą stanowić duże zagrożenie dla ruchu drogowego. Decydując się na zakup wywrotki, warto zwrócić uwagę na ten element zabezpieczenia. W solidnych, niezawodnych pojazdach montowane są np. automatycznie wysuwane haki, podpory blokujące czy zaczepy.

Dodatkowe elementyW renomowanych pojazdach najlepszych producentów dostępny jest cały szereg dodatkowych zabezpieczeń czy udogodnień, które poprawiają efektywność transportu. Warto zwrócić na nie uwagę, decydując się na zakup nowego pojazdu. Do dodatkowych elementów, które poprawiają bezpieczeństwo, zaliczają się: daszki nad kabiną kierowcy, koła zapasowe na wciągarce, konfigurowalne zderzaki, lampy wyposażone w osłony kratkowe czy stalowe noże pomiędzy kołami, które wybierają gromadzące się kamienie spomiędzy opony. Elementy, które poprawiają jakość transportu, załadunku lub rozładunku to na przykład podniesiona podłoga w tylnej części skrzyni, która zapobiega wypadaniu ładunku podczas transportu, podgrzewanie podłogi spalinami czy rozszerzająca się ku tyłowi konstrukcja skrzyni ładunkowej, dzięki czemu możliwy jest płynny rozładunek.

Facebook