Wiadomości

  • 25 kwietnia 2025
  • 30 kwietnia 2025
  • wyświetleń: 699

Sztuka dwojga spojrzeń - Karolina Jarzębak i Krzysztof Piętka w Galerii Bielskiej BWA

Za nami:

Już 30 kwietnia w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się wernisaż dwóch wyjątkowych wystaw autorstwa Karoliny Jarzębak i Krzysztofa Piętki.

Sztuka dwojga spojrzeń - Karolina Jarzębak i Krzysztof Piętka w Galerii Bielskiej BWA
Krzysztof Piętka, Bez tytułu, 2023, olej na płótnie, 120 x 100 cm · fot. materiały prasowe


"Strefa pracy" Krzysztofa Piętki - nowa wystawa w Galerii Bielskiej BWA



Już 30 kwietnia w dolnej sali Galerii Bielskiej BWA odbędzie się wernisaż wystawy Strefa pracy autorstwa Krzysztofa Piętki. Tuż po otwarciu, o godz. 19.00, artysta wspólnie z kuratorką Agatą Smalcerz oprowadzi publiczność po ekspozycji. Wystawę będzie można oglądać do 15 czerwca 2025 roku.

Wystawa prezentuje obrazy, których tematyka silnie związana jest z miejscem zamieszkania artysty - Babicami pod Oświęcimiem - i historią jego rodziny. Wieś znajdowała się na terenie tzw. Interessengebiet - strefy interesów nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Sztuka dwojga spojrzeń - Karolina Jarzębak i Krzysztof Piętka w Galerii Bielskiej BWA
Jarzebak-Karolina- ♥D♥E♥A♥D♥♥I♥n♥s♥i♥d♥e♥, 2022, 170 cm x 165 cm, intarsja · fot. materiały prasowe


"Samozaoranie" Karoliny Jarzębak - wystawa i performans w Galerii Bielskiej BWA



Już 30 kwietnia w sali górnej Galerii Bielskiej BWA odbędzie się wernisaż wystawy Samozaoranie autorstwa Karoliny Jarzębak. Otwarcie zaplanowano na godzinę 18.00, a wyjątkowym elementem wieczoru będzie performans z udziałem artystki. Kuratorką wystawy jest Ada Piekarska. Ekspozycja potrwa do 22 czerwca 2025 roku.

Wystawa nowych prac Karoliny Jarzębak, laureatki Grand Prix ex aequo 46. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2023*.

Karolina Jarzębak w swojej twórczości odwołuje się do cyberkultury, bada zjawiska zachodzące w sieci oraz ich wpływ na procesy społeczno-polityczne. Wystawa analizuje fenomen konserwatyzmu jako spolityzowaną formę nostalgii. Sięgając po motywy zaczerpnięte z ostatnich wydarzeń społeczno-politycznych, popkultury i cyberkultury, artystka przygląda się temu, jak archetyp rycerza oraz tęsknota za przeszłością stały się narzędziami politycznego oddziaływania. Od legendy o śpiącym rycerzu z Giewontu po toksyczny model rycerskości współczesnych „wojowników” internetu - wystawa stawia pytania o naturę przemocy, siłę mitów i wspólnoty w dobie cyfryzacji.

Zac / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.