bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 listopada 2015
  • 11 listopada 2015
  • wyświetleń: 4023

Ukończono inwestycje drogowe - foto

W poniedziałek oddano do użytku cztery inwestycje zrealizowane przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Zakończono inwestycje drogowe · fot. UM Bielsko-Biała


Zadanie "Remont ul. NMP Królowej Polski na odcinku od ul. Cieszyńskiej do ul. Sikornik w Bielsku-Białej" obejmowało modernizację fragmentu drogi o długości 400 metrów. W ramach zaplanowanych prac wykonano także wymianę nawierzchni chodników, wymianę istniejących wpustów deszczowych, remont nawierzchni zjazdów indywidualnych i publicznych wraz z wymianą ich konstrukcji.

Kolejna zakończona inwestycja to "Rozbudowa ul. Pikowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Górską do skrzyżowania z projektowaną drogą o nazwie roboczej Nowo-Bierna w Bielsku-Białej". Inwestycja obejmowała rozbudowę istniejącej jezdni do szerokości 5 metrów, wykonanie jednostronnego chodnika dla pieszych szerokości 2 metrów, wykonanie zjazdów do posesji oraz wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi. Prowadzone prace obejmowały również wykonanie kanalizacji sanitarnej (inwestor AQUA S.A) oraz przebudowę sieci energetycznej, oświetleniowej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Budowa parkingu przy ulicy Skowronków w Bielsku-Białej została zrealizowana w ramach Projektu Ogólnomiejskiego do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2015, pod nazwą "Bezpieczny parking - Zapewnienie bezpieczeństwa komunikacyjnego". W ramach zadania wykonano parking z kostki brukowej wraz odwodnieniem i przebudową oświetlenia. Przebudowano również kolidujący odcinek gazociągu. Na parkingu powstało 31 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia całego parkingu wynosi 1638m2.

W związku z budową nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej niezbędna była przebudowa ulic Piekarskiej i Wapiennej. Zakres robót objął wymianę konstrukcji nawierzchni do szerokości 6 metrów. W trakcie prac powstał także chodnik o szerokości 2,5 metra i zatoki postojowe. Wykonano system odwodnienia, przebudowano sieć oświetlenia ulicznego oraz przebudowano kolidujące elementy sieci teletechnicznej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.