bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2015
  • wyświetleń: 1477

Zatrzymano złodzieja rowerów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 42-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który poruszał się skradzionym z terenu Żywca rowerem wartym około 3000 zł.

4 listopada tuż przed godziną 17.00 kryminalni pełniąc służbę na terenie Bielska-Białej w rejonie ulicy Korczaka zwrócili uwagę na mężczyznę poruszającego się rowerem. Rowerzysta pojechał w stronę wiaduktu, gdzie zatrzymał się obok zaparkowanego tam samochodu marki BMW. Z pojazdu wysiadł mężczyzna, z którym zaczął rozmawiać. Z uwagi na dziwne zachowanie bielszczanina policjanci postanowili wylegitymować obu mężczyzn. Żaden z nich nie był poszukiwany, jednak po sprawdzeniu w policyjnych bazach roweru okazało się, że został on skradziony z terenu Żywca w nocy z 26/27 października. 42-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny znaleziono różne części rowerowe, kilkanaście par butów oraz narzędzia mogące służyć dokonywaniu kradzieży i włamań takie jak łom, nożyce do cięcia metalu czy rękawiczki. Teraz śledczy badają pochodzenie ujawnionych przedmiotów oraz cel w jakim wykorzystywane były narzędzia.

W wyniku prowadzonego postępowania policjantom udało się postawić mężczyźnie dwa zarzuty. Jeden dotyczący kradzieży z włamaniem do piwnicy w Żywcu skąd pochodził jednoślad, którym sprawca poruszał się po Bielsku-Białej oraz drugi dotyczący kradzieży roweru w Bielsku-Białej na ul. Żywieckiej w dniu 21 września. Sprawa jest jednak rozwojowa i nie wyklucza się powiązania zatrzymanego z jeszcze kilkunastoma innymi kradzieżami rowerów do jakich dochodziło w ostatnim czasie na terenie Bielska-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.