bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2015
  • wyświetleń: 896

Dwa rozboje recydywisty z Zabrza

W sobotę nad ranem policjanci z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej zatrzymali 25-letniego mieszkańca Zabrza, który w ciągu pół godziny dokonał dwóch rozbojów na dwóch młodych bielszczanach. Nie był to jego "pierwszy raz", gdyż w tym roku zakończył odsiadywanie wyroku za podobne przestępstwa.

Około godz. 2.30 na ulicy Słowackiego w Bielsku-Białej sprawca zaatakował 18-latka zabierając mu telefon komórkowy z ładowarką, prawo jazdy, kurtkę oraz 40 zł. Następnie około godz. 3.00 na ulicy Piastowskiej napotkał swoją kolejną ofiarę, również 18-letniego mężczyznę, którego pobił, odebrał mu komórkę, a następnie zmusił do wypłacenia z bankomatu pieniędzy w kwocie 400 zł.

Obaj pokrzywdzeni zgłosili zdarzenia policji. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy i podjętym przez nich działaniom sprawca został zatrzymany, a skradzione przez niego mienie odzyskano. 25-latkowi przedstawiono dwa zarzuty dokonania rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili również o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny, a o jego losie zadecyduje prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.