bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2011
  • wyświetleń: 2434

Nieuczciwy listonosz zatrzymany

Zaginiony listonosz z Warszawy odnalazł się w Bielsku-Białej. W czwartek zatrzymali go policjanci z Wydziału Kryminalnego bielskiej Komendy współpracujący z funkcjonariuszami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V. 46-letni mężczyzna przywłaszczył pieniądze z przesyłek adresowanych do mieszkańców jednej z warszawskich dzielnic.

listonosz, policja
fot. Policja


Zaginięcie mężczyzny zgłosiła w dniu 11 sierpnia zaniepokojona żona. Jak ustalili policjanci z Warszawy, dzień wcześniej mężczyzna wyszedł z jednego ze stołecznych urzędów pocztowych w teren, mając przy sobie torbę z listami i pieniędzmi do wypłacenia rent i emerytur. Początkowo policjanci nie wykluczali, że do zaginięcia mężczyzny mógł się ktoś przyczynić.

W toku prowadzonej sprawy szybko jednak ustalono, że listonosz nie dotarł do osób, którym miał dostarczyć pieniądze, a na przekazach pieniężnych podrobił ich podpisy. Ustalono, że może przebywać na południu Polski.

Pod koniec września kryminalni wpadli na jego ślad. Policjanci z Warszawy nawiązali współpracę ze śledczymi z Bielska-Białej. W czwartek nieuczciwy listonosz został zatrzymany przez bielskich policjantów na ul. Słowackiego, gdzie w jednym z bloków wynajmował mieszkanie.

W mieszkaniu policjanci odnaleźli torbę zatrzymanego wraz z przesyłkami i częścią przywłaszczonej gotówki, umowę najmu mieszkania oraz faktury za pobyt w hotelach. Jak ustalono, zagarnięte pieniądze przeznaczył na spłatę długów. Pozostałą część gotówki wydał na własne utrzymanie i bieżące potrzeby.

Przekazano go policjantom z Warszawy, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty przywłaszczenia powierzonego mienia oraz sfałszowania podpisów na pokwitowaniach odbioru przesyłek. Śledczy wystąpią też do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Za przestępstwa te grozi mu do 5 lat więzienia.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.