bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2015
  • wyświetleń: 2069

Premiera filmów "M jak Szaleństwo"

Za nami:

Od soboty 14 listopada będzie można zobaczyć w Internecie oraz na 4 specjalnie zorganizowanych pokazach filmowych efekty pracy Fundacji LUCE i firmy IRIS Media nad produkcją "M jak Szaleństwo"

m jak szaleństwo
Ekipa podczas nagrania · fot. mat. prasowe


Pokazy filmowe:
- 14 listopada, godz. 19:00 LUCE Arena, ul. Legionów 26/28, Bielsko-Biała,
- 15 listopada, godz. 15:30 Kino Janosik, ul. Sobieskiego 1, Żywiec,
- 16 listopada, godz. 18:00 Aula Św. Wawrzyńca Miejskiej Biblioteki Publicznej "Galeria Książki", ul. Nojego 2B w Oświęcimiu,
- 20 grudnia, Teatr Elektryczny, ul. Mickiewicza 3, Skoczów.

Projekt "M jak Szaleństwo" traktuje o trzech zasłużonych osobistościach związanych z Podbeskidziem: Św. Janie Sarkandrze, Bł. Małgorzacie Łucji Szewczyk oraz Bł. Sancji Janinie Szymkowiak. Efektem projektu będą 3 filmy fabularne przenoszące wartości niesione przez te osoby do czasów obecnych. Bohaterami filmów będą młodzi ludzie, którzy zostali postawieni w podobnych, jak wyżej wspomniane osobistości sytuacjach.

Drugim elementem projektu są 3 filmy dokumentalne pokazujące najważniejsze momenty z życia tychże osób. Projekt pokaże, że osoby, które żyły kilkaset lat temu wciąż niosą pewną wartość, a ich przesłanie jest ważne również teraz. Pokaże także, że osoby, który zostały uznane ze Święte lub Błogosławione były tak naprawdę zwykłymi ludźmi, z takimi samymi problemami i przeciwnościami losu, jak my dziś.

We wrześniu zakończono zdjęcia do filmów fabularnych, w październiku natomiast padł ostatni klaps na planie filmów dokumentalnych. Trwa obecnie post-produkcja materiału. Cała ekipa LUCE oraz IRIS Media pracuje w pocie czoła, aby 14 listopada zaprezentować widzom efekty swojej pracy.

Zdjęcia do filmów fabularnych powstawały w Żywcu i Bielsku-Białej, natomiast dokumenty kręcone były m. in. w Poznaniu, Oświęcimiu, Bielsku-Białej i Czechach. Zachęcamy do śledzenia informacji o projekcie na stronie mjakszalenstwo.pl oraz na facebookowym profilu Fundacji LUCE.

m jak szaleństwo

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.