bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 listopada 2015
  • wyświetleń: 3415

Zbierają pieniądze na domki dla jeży

Fundacja Ekologiczna ARKA zainaugurowała akcję "Kup deskę". Razem z uczniami Szkoły Waldorfskiej w Cygańskim Lesie ekolodzy budowali domki dla jeży, które zostaną umieszczone później w tworzonym ekologicznym ogrodzie przy szkole.

jeże
fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Członkowie Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielska-Białej zachęcają miłośników zwierząt i ekologii do wpłat niewielkich kwot poprzez system dostępny na stronie www.kupdeskę.pl. Za zgromadzone środki ARKA zamierza jeszcze w listopadzie zbudować kilkadziesiąt domków dla jeży w zainteresowanych placówkach oświatowych, pomagać miłośnikom jeży w ich ratowaniu i opiece oraz prowadzić nieszablonową edukację dzieci i młodzieży.

Na stronie www.kupdeskę.pl znajduje się sporo materiałów i informacji, z których mogą korzystać placówki oświatowe angażujące się w akcję. Na stronie jest także instrukcja jak samemu można zbudować upcyklingowy domek dla jeża przygotowana przez Karinę Haczek. W tym roku ARKA przeprowadziła już 160 warsztatów w śląskich szkołach w ramach projektu "Jeż fajny zwierz".

Śmiertelność jeży z roku na rok jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw czy też od trucizn na gryzonie i ślimaki. To pożyteczne zwierzęta. Jeże zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków czy ślimaków.

kup deskę

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.