bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2015
  • wyświetleń: 5174

Elewacja dla stadionu miejskiego?

Grupa radnych z klubu KWW Jacka Krywulta złożyła interpelację w sprawie przeprowadzenia analizy dotyczącej możliwości wykonania elewacji stadionu miejskiego.

Reklama

stadion miejski
Stadion miejski z lotu ptakta · fot. Wojciech Gorgolewski


- W związku z licznymi głosami mieszkańców wnioskujemy o wykonanie analizy dotyczącej możliwości wykonania elewacji stadionu miejskiego. Piłkarze grają na pięknej murawie, kibice oglądają ich ze świetnie prezentujących się trybun, jednak zaproponowana przez architekta surowa bryła zewnętrzna stadionu, będąca połączeniem betonu i stali, z pewnością mogłaby być opakowana w lekką elewację z odpowiednich prefabrykatów - mówił radny Adam Ruśniak.

Według przewodniczącego klubu KWW Jacka Krywulta elewacja mogłaby tworzyć mozaikę przedstawiającą sceny z historii klubu lub miasta. - Wartym zastanowienia jest również dołożenie elementów iluminacji w technologii LED, tak aby można w sposób efektowny podświetlić stadion, czy też wyświetlić symbole miasta, klubu i sponsorów - kontynuował radny Adam Ruśniak.

Prezydent na sesji odpowiedział, że jeszcze jest za wcześnie na dyskusje o elewacji stadionu, gdyż obiekt nie został jeszcze oddany do użytku. - Nie wiem na ile prawa autorskie w zakresie architektury stadionu na to pozwalają. Najpierw trzeba oddać stadion do użytku, a potem zastanowimy się nad elewacją. Jeżeli prawa autorskie dopuszczają tego typu działanie, to na pewno coś w tym zakresie zrobimy - wyjaśnił Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.