bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2015
  • wyświetleń: 1919

Procesja z relikwiami świętych - foto

Pod hasłem "Święci - świadkowie miłosierdzia" ulicami Bielska-Białej przeszedł kolejny "Korowód Świętych".

Korowód Świętych - 24.10.2015 · fot. diecezja.bielsko.pl


Młodzi ludzie z różnych zakątków diecezji bielsko-żywieckiej w wieczornej procesji przenieśli przywiezione ze sobą relikwiarze z relikwiami świętych i błogosławionych z bielskiego kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej do pobliskiej katedry, gdzie sprawowana była Msza przewodnictwem biskupa ordynariusza. Na ołtarzu ustawiono 86 relikwiarzy.

Wielu uczestników procesji przebranych było za postaci wyniesione przez Kościół na ołtarze. Hasło tegorocznego Korowodu, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, miało przypominać, że życiorysy świętych to historie ludzi, którzy odkryli miłość Boga i chcąc Go naśladować, sami stawali się miłosierni.

Przed wyruszeniem Korowodu w kościele wystawiono 86 relikwiarzy z doczesnymi szczątki świętych i błogosławionych. Były to relikwie m.in. św. arcybiskupa Józefa Bilczewskiego, św. Katarzyny ze Sieny i św. Wawrzyńca, św. Franciszka z Asyżu i św. Bronisława, św. Stanisława Kostki i błogosławionych - Małgorzaty Szewczyk, Sancji Szymkowiak i Honorata Koźmińskiego.

Po przejściu procesji do katedry św. Mikołaja, rozpoczęła się Eucharystia sprawowana przez bp. Romana Pindla. Ordynariusz bielsko-żywiecki modlił się przy ołtarzu, na którym ustawiono wszystkie przywiezione relikwie.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.