bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2015
  • wyświetleń: 3968

PiS nie godzi się na sprzedaż Thermy

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości domagają się uchylenia uchwały, która dała zielone światło do sprzedaży Przedsiębiorstwa Komunalnego Therma.

rada miejska, radni PiS
Radni PiS-u nie godzą się na sprzedaż Thermy · fot. UM Bielsko-Biała


Przypominamy, że na wrześniowej sesji Rady Miejskiej minimalną większością głosów przyjęto uchwałę intencyjną ws. podjęcia działań zmierzających do zbycia przez gminę Bielsko-Biała udziałów w P.K. Therma. Przeciwni byli radni klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz jedyna radna Niezależnych.BB - Małgorzata Zarębska. Więcej szczegółów w artykule "Miasto sprzeda akcję Thermy?".

Opozycja w Radzie Miejskiej dąży do uchylenia ww. uchwały. Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył już stosowny projekt, który został wprowadzony pod obrady najbliższej sesji. Wnioskodawcy uważają, iż uchwała w sprawie podjęcia działań zmierzających do zbycia przez gminę Bielsko-Biała udziałów w P.K. Therma, nie ma podstaw merytorycznych i jest sprzeczna z oczekiwaniami i interesem lokalnej wspólnoty samorządowej.

therma
P.K. Therma · fot. bielsko.info


W uzasadnieniu autorzy projektu uchwały informują, że wszelkie decyzje wpływające choćby pośrednio na stan bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców oraz podmiotów gospodarczych i instytucji, powinny zostać poprzedzone wieloaspektową analizą. Z posiadanych przez wnioskodawców informacji obrazujących sytuację ekonomiczno-finansową Thermy wynika, iż bezpieczeństwo energetyczne odbiorców ciepła, jak również modernizacja i rozwój sieci ciepłowniczej nie są zagrożone, zaś dotychczasowa realizacja zadań przez spółkę nie uzasadnia konieczności pozyskania inwestora strategicznego.

Przypominamy, że na wrześniowej sesji prezydent Jacek Krywult zaznaczył, że transakcja sprzedaży P.K. Therma może opiewać nawet na kwotę 100 milionów złotych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.