bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2015
  • wyświetleń: 2041

Pół miliona nielegalnych papierosów

Ponad pięćset tysięcy papierosów, 133 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz pół kilograma substancji psychotropowych zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z bielskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej w Katowicach.

Reklama

Pół miliona nielegalnych papierosów · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci pracowali nad sprawą nielegalnego handlu papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy. W niedzielę śledczy wraz z celnikami wkroczyli do dwóch mieszkań w powiecie bielskim. W czasie przeszukania posesji należącej do 58-latka odnaleźli i zabezpieczyli 340 tysięcy papierosów i ponad 0,5 kilograma substancji psychotropowych, prawdopodobnie dopalaczy. W mieszkaniu drugiego ze sprawców, 52-letniego mężczyzny, śledczy odnaleźli 230 tysięcy papierosów i 133 kilogramów krajanki tytoniowej. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonej kontrabandy naraziłoby Skarb Państwa na milionowe straty.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Za przestępstwa te grozi im do 3 lat za kratami i wysoka grzywna. Starszy z mężczyzn, który posiadał dopalacze, odpowie dodatkowo za narażenie osób na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.