bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 października 2015
  • wyświetleń: 1134

Fundacja Luce nagrywa trzy filmy

Fundacja Luce z Bielska-Białej nagrywa trzy filmy na temat zasłużonych osobistości, które bezpośrednio lub pośrednio były związane z Podbeskidziem. Premiera zaplanowana jest na 14 listopada 2015 roku. Nasz portal objął patronat medialny nad filmowym projektem.

film
Fundacja Luce nagrywa trzy filmy · fot. Fundacja Luce


Każdy z trzech odcinków będzie podzielony na dwie części: dokumentalną oraz współczesno - fabularną. Pierwsza przedstawi sylwetkę prezentowanego bohatera, druga najważniejsze elementy z życiorysu, przeniesione do czasów współczesnych. Przybliżone zostaną sylwetki: Bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, Bł. Sancji Janiny Szymkowiak oraz Św. Jana Sarkandera.

Aktualnie Fundacja Luce zakończyła zdjęcia do części fabularnych filmu. W tym miesiącu mają także odbyć się zdjęcia do części dokumentalnych. Premiera filmów zaplanowana jest na 14 listopada 2015 r. na stronie mjakszalenstwo.pl. Oprócz tego odbędą się 4 projekcje filmów w Żywcu, Bielsku-Białej, Skoczowie oraz Oświęcimiu.

Inicjatorem i realizatorem pomysłu jest Fundacja LUCE z Bielska-Białej, a za produkcję filmów odpowiada bielska spółka IRIS Media. Za koordynację merytoryczną projektu jest Siostra Daria Dobrowolska - Serafitka.

Zachęcamy do śledzenia informacji o projekcie na stronie www.mjakszalenstwo.pl oraz na Facebooku fundacji LUCE. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.

kultura dostępna

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.