bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 września 2011
  • wyświetleń: 2755

BWS im. Tyszkiewicza w IBAR

Bielska Wyższa Szkoła im. Tyszkiewicza jest jedyną w Polsce uczelnią niepubliczną uczestniczącą w badaniach projektu IBAR ("Identifying barriers in promoting the European Standards and Guidelines for Quality Assurance at institutional level”).

Głównym celem tego projektu, prowadzonego w ramach unijnego „Lifelong Learning Program” jest identyfikacja barier, kłopotów i sukcesów jakie są udziałem uczelni tworzących systemy zapewniania jakości zgodnie ze standardami przyjętymi w roku 2005 przez European Network for Quality Assurance Agencies (ENQA) i zalecanymi przez Proces Boloński. Prace projektu służą także opracowaniu przyszłych edycji zaleceń europejskich dotyczących zapewniania jakości w szkolnictwie wyższym.

W badaniach bierze udział 7 krajów europejskich (Czechy, Estonia, Holandia, Portugalia, Słowacja, Wielka Brytania i Polska). W każdym z tych krajów międzynarodowy zespół badawczy wybrał 4 instytucje szkolnictwa wyższego - zróżnicowane profilem, wielkością, statusem i lokalizacją, które są obiektem szczegółowych analiz. W naszym kraju są to trzy uczelnie państwowe: Politechnika Łódzka, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz jedyna uczelnia niepubliczna - Bielska Wyższa Szkoła im. Tyszkiewicza.

„Wybór naszej uczelni oznacza, że działania służące zapewnianiu jakości kształcenia w BWS są na tyle zaawansowane, że mogą stanowić interesujący „case study” dla badań europejskich nad ich wdrażaniem. Cieszę się, że doceniono nasze wieloletnie starania o wysoki poziom nauczania” - stwierdza Kanclerz BWS im. Tyszkiewicza mgr inż. Ewa Madoń.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.