Wiadomości
- 29 września 2011
- wyświetleń: 4994
Co z połączeniem szpitali?
Brak jednej opinii- zarządu regionu Solidarność Podbeskidzie blokuje podjęcie uchwały przez radę miejską. Chodzi o połączenie dwóch szpitali: Beskidzkiego Centrum Onkologii i szpitala ogólnego w Bielsku-Białej.
.jpg)
Obecnie, organem założycielskim pierwszego jest powiat bielski, drugiego- miasto. Władze powiatu uzgodniły przekazanie swojej placówki do prowadzenia miastu. Ma się to odbyć w ramach połączenia szpitali w jeden zakład.
Dzisiaj radni Bielska-Białej mieli przegłosować uchwałę w tej sprawie. Po dwóch godzinach dyskusji dowiedzieli się, że nie mogą jej podjąć, bo brakuje opinii związku zawodowego "Solidarność".
Nad połączeniem szpitali od dłuższego czasu pracuje 3-osobowy zespół. Są w nim dyrektorzy obu placówek: Joanna Dworniczek i Piotr Zdunek oraz senator Rafał Muchacki, były szef onkologa.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematPodwójne bliźnięta jednego dnia w Szpitalu Wojewódzkim
Beskidzkie Centrum Onkologii zmienia godziny pracy poradni
Konferencja Konfederacji przed Szpitalem Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Krytyka cięć i apel o reformę systemu zdrowi
Bielski szpital bez ograniczeń mimo nadwykonań
Tam, gdzie mogą liczyć się minuty, pacjenci na pomoc czekają kilka godzin. 4h czekania na SOR
Pierwszy w regionie nowoczesny zabieg z użyciem punktowej elektrody ablacyjnej w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







