bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2015
  • wyświetleń: 5782

"Ogrodnik" ma nowe boisko - foto

W czwartek symbolicznie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ogrodniczych. Obiekt powstał w ramach programu "Modernizacji boisk sportowych przy placówkach oświatowych", który jest realizowany w naszym mieście.

"Ogrodnik" ma nowe boisko - 08.10.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Boisko ma nawierzchnię poliuretanową na podbudowie z kruszyw. Zostało ogrodzone piłkochwytami. Znajdują się na nim bramki do gry w piłkę ręczną, urządzenia do siatkówki oraz 2 komplety urządzeń do gry w koszykówkę. Obiekt znajdujący się przy "Ogrodniku" ma dodatkowo 4-torową bieżnię, rzutnię do pchnięcia kulą oraz skocznię do skoku w dal. W najbliższym czasie szkoła otrzyma także sprzęt lekkoatletyczny, taki jak bloki startowe czy płotki.

To jednak nie koniec tego typu inwestycji przy placówkach oświatowych w Bielsku-Białej. Obecnie dobiegają końca prace związane z budową boiska przy Zespole Szkół Budowlanych. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego zakończył również postępowania przetargowe związane z wyborem wykonawców boisk przy Szkole Podstawowej nr 37 oraz Gimnazjum nr 1. Zakończyła się już budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 20 i obiekt został przekazany w użytkowanie.

Uroczystości oddania do użytku boiska w "Ogrodniku" towarzyszyło również otwarcie nowej pracowni weterynarii, która powstała ze środków Gminy Bielsko-Biała. W pracowni zawodu uczą specjaliści z zakresu zootechniki i lekarz weterynarii dbający o stronę medyczną. Na zajęciach laboratoryjnych w formie pokazów prezentowane są zagadnienia weterynaryjne z zakresu analityki i diagnostyki. Pracownia będzie również służyła jako ośrodek egzaminacyjny, w którym poprzez zdanie kwalifikacji uczniowie zdobędą dyplom technika weterynarii.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.