bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2015
  • wyświetleń: 4038

Kardiochirurgia do pozazdroszczenia

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca w Bielsku-Białej w 2014 roku umocniły swoją wiodącą pozycję, jeśli chodzi o osiąganą jakość leczenia kardiochirurgicznego. Jak wynika z najnowszych danych pochodzących z Krajowego Rejestru Operacji Kardiochirurgicznych (KROK) Kliniki Serca lecząc więcej chorych w jeszcze cięższym stanie niż to miało miejsce w 2013 roku, utrzymały równie wysoki poziom jakości leczenia.

Reklama

PAKS
Kardiochirurgia do pozazdroszczenia · fot. klinikiserca.pl


- Tak jak obiecaliśmy dwa lata temu, jako jedyny w Polsce podmiot medyczny regularnie publikujemy osiągane przez nas wyniki leczenia. Jesteśmy bardzo dumni, że z roku na rok jakość oferowanego przez nas chorym leczenia jest coraz lepsza - podkreśla prof. Paweł Buszman, Prezes zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Jak wynika z rejestru KROK ryzyko zgonu wewnątrzszpitalnego w oddziale kardiochirurgii PAKS w Bielsku-Białej w 2014 roku, przy większej niż w ubiegłym roku liczbie operowanych pacjentów, podobnie jak w 2013 roku wyniosło niewiele ponad 1%, wobec wskaźnika Euroscore II na poziomie 3,83, który wzrósł o 0,78% w stosunku do 2013 roku. Oznacza to, że PAKS lecząc więcej chorych, w jeszcze cięższym stanie niż to miało miejsce w 2013 roku, zachowały równie wysoki poziom jakości leczenia.

- Po raz kolejny udowodniliśmy, że osiągane przez nas doskonałe wyniki leczenia to efekt ciężkiej, odpowiedzialnej pracy całego personelu medycznego, dla którego najważniejszy jest człowiek. Jak pokazuje wskaźnik Euroscore trafiają do nas pacjenci w coraz cięższym stanie, obciążeni wieloma chorobami współistniejącymi. Utrzymanie tak świetnych wyników leczenia napawa nas tym większą dumą - informuje prof. Paweł Buszman, Współzałożyciel i Prezes Zarządu Polsko-Amerykańskcih Klinik Serca.

W ubiegłym roku w bielskiej placówce PAKS wykonano łącznie prawie 1100 zabiegów, co stawia Klinikę Kardiochirurgii PAKS pod tym względem w ścisłej czołówce krajowej.

Ośrodek PAKS w Bielsku-Białej powstał w 2012 roku. Dysponuje jedną z najnowocześniejszych w Polsce tzw. sal hybrydowych. Umożliwia ona funkcjonowanie interdyscyplinarnego konsylium, tzw. "heart teamu", który zgodnie z najnowszymi standardami krajowych i europejskich towarzystw kardiologicznych i kardiochirurgicznych, wspólnie decyduje o optymalnym sposobie leczenia osoby chorej na serce.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.