bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2015
  • wyświetleń: 2759

TV: policjanci rozbili grupę paserów

Policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bielskiej komendy zabezpieczyli ponad 350 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy i odzyskali dwa skradzione luksusowe Audi o wartości ponad 300 tys. zł.Policjanci z Bielska-Białej rozbili grupę zajmującą się paserstwem luksusowych samochodów kradzionych w Niemczech. Kryminali zatrzymali dwóch bielszczan w wieku 39 i 43 lat. Na terenie jednej z bielskich firm śledczy odnaleźli Audi A8L Hybrid o wartości 200 tys. zł. Kilka dni później policjanci zatrzymali 53-letniego czechowiczanina, który ukrywał na swojej posesji Audi Q5 o wartości ponad 100 tys. zł. Samochody te zostały skradzione przed miesiącem w Niemczech. Ponadto w czasie przeszukania garażu należącego do zatrzymanego policjanci odnaleźli ponad 350 tys. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie ich do obrotu uszczupliłoby Skarb Państwa na blisko 300 tys. zł.

Policjanci rozbili grupę paserów · fot. KMP Bielsko-Biała


Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia zatrzymanym zarzutów. Za przestępstwa te grozi im do 5 lat za kratami. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokurator. Zatrzymanemu 53-latowi, oprócz kary pozbawienia wolności grozi wysoka grzywna.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.