bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2015
  • wyświetleń: 4268

Akty mianowania dla 46 nauczycieli

Jak co roku w październiku w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste ślubowanie nauczycieli, którzy z rąk prezydenta Jacka Krywulta odebrali akty awansu na wyższy stopień zawodowy.

mianowanie nauczycieli
Akty mianowania dla 46 nauczycieli · fot. UM Bielsko-Biała


Zgodnie z obowiązującym prawem, dla poszczególnych specjalności nauczycielskich powołane zostały komisje egzaminacyjne. W minionej edycji było ich 12. W ich skład wchodzili: przedstawiciele organu prowadzącego (jako przewodniczący), przedstawiciele organu nadzoru pedagogicznego, eksperci wpisani na listy MEN oraz dyrektorzy szkół. Nauczyciele mogli także wnioskować o udział przedstawicieli związków zawodowych.

W bieżącym roku (w lipcu i sierpniu) do egzaminów przystąpili nauczyciele przedszkoli, wszystkich typów szkół oraz placówek oświatowych. Wszystkie przeprowadzone egzaminy zakończyły się sukcesem zdających, a nauczyciele wykazali się wysokim poziomem wiedzy merytorycznej, metodycznej oraz znajomością prawa oświatowego. W tym roku akty mianowania odebrało 46 nauczycieli pracujących w miejskich placówkach oświatowych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.