bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2015
  • 23 października 2015
  • wyświetleń: 6259

Inwestycja w kompleks sportowy

Jeden z najpopularniejszych wśród bielszczan obiektów sportowych przejdzie metamorfozę. Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy ulicy Słowackiego, na którym znajduje się "Orlik".

Reklama

orlik piastowska
Stadion przy ulicy Słowackiego · fot. ultrabeskid.pl


Zakres zamówienia obejmuje przede wszystkim wykonanie 300-metrowej, 4-torowej bieżni okreżnej o nawierzchni kauczukowej. Od strony ulicy Piastowskiej powstanie 6-torowa bieżnia do biegów krótkodystansowych na 100 metrów. Ponadto nawierzchnia kauczukowa pokryje również spory obszar od strony lodowiska, na którym biegacze będą mogli prowadzić swoją rozgrzewkę.

Urzędnicy nie zapomnieli o innych sportach. W ramach inwestycji powstanie także stanowisko do pchnięcia kulą z sektorem rzutów o nawierzchni z mączki ceglanej, skocznia do skoków w dal/trójskoku z rozbiegiem o nawierzchni kauczukowej oraz skocznia do skoków wzwyż wraz z zeskokiem.

plan orientacyjny
Plan orientacyjny · fot. UM Bielsko-Biała


Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie zobligowany do zakończenia budowy przed 15 lipca 2016 roku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.