bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2015
  • 11 października 2015
  • wyświetleń: 5559

Nowoczesny parking na starówce?

Miasto przymierza się do budowy parkingu wielopoziomowego. Obiekt miałby powstać w rejonie bielskiej starówki. Miejski Zarząd Dróg ogłosił już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

wielopoziomowy parking
Wielopoziomowy parking przy ulicy Słowackiego · fot. bielsko.info


Według założeń sprzed kilku lat w Bielsku-Białej miały powstać cztery wielopoziomowe parkingi: w rejonie Sądu Okręgowego przy ulicy Kopernika, na placu Wojska Polskiego, przy skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i PCK oraz na rogu ulic Sienkiewicza i Słowackiego. Inwestycje miały być realizowane na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Choć na horyzoncie pojawili się potencjalni inwestorzy, żaden z nich nie podjął się realizacji zadania, więc ambitny projekt zawieszono.

W międzyczasie w Bielsku-Białej powstał jeden wielopoziomowy parking. Obiekt na 120 samochodów został wybudowany w ramach rewitalizacji Parku Słowackiego, na którą zdobyto unijne dofinansowanie. Koncepcja budowy kolejnych wielopoziomowych parkingów, co prawda już w mniejszej skali, pojawiła się ponownie w głowach urzędników. Miejski Zarząd Dróg zlecił opracowanie dokumentacji projektowej budowy parkingu przy ulicy Kopernika.

wielopoziomowy parking
Wielopoziomowy parking przy ulicy Słowackiego · fot. bielsko.info


Projektowany parking wielopoziomowy ma posiadać dwie kondygnacje z możliwością rozbudowy do trzech. Wykonawca projektu będzie musiał uwzględnić co najmniej pięć miejsc parkingowych dla autobusów. Projektowany parking powinien być skomunikowany od strony ulicy Kopernika jak i ulicy Cieszyńskiej.

Wyłoniony w przetargu projektant będzie miał 10 miesięcy na wykonanie dokumentacji projektowej. Kiedy rozpocznie się inwestycja? Najprawdopodobniej nie wcześniej niż w 2017 roku.

plan orientacyjny
Plan orientacyjny · fot. MZD Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.