bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2015
  • wyświetleń: 3072

Posadzili drzewa pod bazę SITY

5 października odbyło się uroczyste sadzenie drzew na terenie budowy nowej bazy technicznej Spółki SITA ZOM S.A. Powstanie ona w Bielsku-Białej przy ul. Krakowskiej/Reksia.

Posadzili drzewa pod bazę SITY - 05.10.2015 · fot. UM Bielsko-Biała


Podczas uroczystości podpisano także akt erekcyjny pod przyszłą inwestycję. Podpisy na dokumencie złożyli m.in. prezydent Bielska-Białej - Jacek Krywult oraz Benjamin Vauthier - wiceprezes zarządu spółki SITA Polska. Symboliczne zasadzenie drzew na placu budowy zamknęło etap przygotowań do inwestycji. Kolejnym krokiem będzie wybór wykonawcy. Zgodnie z zapisami Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczących procedury przetargowej nastąpi to do 9 października 2015 r. Realizacja inwestycji potrwa około roku i zakończy się w III kwartale 2016 r.

Projekt obejmuje budowę bazy technicznej składającej się z budynku administracyjno-socjalnego z portiernią i dyspozytornią oraz profesjonalnego warsztatu samochodowego. Na terenie bazy zlokalizowane będą również miejsca parkingowe oraz magazyn soli drogowej z wytwornicą solanki.

- Nowa baza będzie obiektem nowoczesnym, spełniającym wszelkie wymogi ochrony cennych wartości przyrodniczych i zasobów naturalnych. Zaprojektowane rozwiązania techniczne w zasadniczy sposób wpłyną także na poprawę warunków i bezpieczeństwa pracy - informuje Urząd Miejski.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.