bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 września 2011
  • wyświetleń: 2352

Za nami "Tydzień z Ewangelią"

Koncert zespołu Maleo Reggae Rockers oraz spotkanie młodych pod hasłem „Wstań! Walcz wojowniku” zakończyły 24 września „Tydzień z Ewangelią”. Na 10. jubileuszową edycję imprezy złożyły się spotkania modlitewne, występy artystyczne, rekolekcje, mecze, konkursy i konferencje.

Maleo Reggae Rockers
Maleo Reggae Rockers


Elżbieta Król-Cebulska, dyrektorka wydziału ds. ewangelizacji bielsko-żywieckiej Kurii, który zorganizował wydarzenie, przypomina, że tegorocznemu "Tygodniowi" przyświecało hasło „Wstań, który śpisz!... A zajaśnieje Ci Chrystus”, mające być zachętą dla wszystkich, aby w nowy sposób popatrzeć na swoją wiarę, a szczególnie na osobę Jezusa Chrystusa.

„Ale samo przebudzenie nie wystarczy. Po przebudzeniu trzeba podjąć walkę duchową, walkę o swoją świętość, walkę z grzechem, pokusami, ze swoimi słabościami, aby móc przekroczyć siebie i zbliżać się do Jezusa. Ponieważ jest to już 10. edycja mogło się wkraść pewne przyzwyczajenie. Ono może prowadzić do rutyny i duchowego uśpienia” - wyjaśnia Król-Cebulska w rozmowie z KAI.

Organizatorka podkreśla, że kolejny raz dopisali bielszczanie, którzy licznie pojawiali się na przygotowanych wydarzeniach. „Chcemy docierać do różnych grup ludzi, do całego przekroju społeczeństwa. Specjalnie nie kończymy tej imprezy w jakiś jednoznaczny, oficjalny sposób, bo ten 'Tydzień' ma się rozciągać na cały rok, trwać dalej” - dodaje.

Ostatniego dnia bielska Wspólnota Przymierza „Miasto na Górze” zorganizowała spotkanie, mające zachęcić młodych ludzi do rozpoczęcia lub odnowienia relacji z Bogiem. Sobotnie wydarzenie w kościele pw. św. Maksymiliana opierało się na fragmencie Pisma Świętego z Księgi Sędziów, które mówi o powołaniu do walki Gedeona. Uczestnicy spotkania symbolicznie wbijali strzały w piasek, podejmując trud walki o przestrzeganie przykazań Bożych, walki o czas na modlitwę i czytanie Pisma Świętego, gotowość rezygnacji z samego siebie, otwarcie się na służbę Bogu, który jest w drugim człowieku, uwielbienie Jezusa Chrystusa w swoim życiu nie słowami, ale czynem i prawdą.

Młodzi ludzie wysłuchali muzyki i świadectwa członków zespołu, „Aslan”, a następnie entuzjastycznie powitali Maleo Reggae Rockers, zespół założony w 1997 roku przez Dariusza "Maleo" Malejonka.

W czasie całego "Tygodnia" organizatorzy zachęcali do nowego spojrzenia wraz z Bogiem na różne aspekty codziennego życia. Temu służyła m.in. całodzienna konferencja „Biblia o finansach”, przeplatana grami i zabawami akcja „Duchowy fitness” na stadionie w Wapienicy czy koncert "Siostra Anna Bałchan i przyjaciele" lub spotkanie z dziennikarzami "Gościa Niedzielnego" pt. "Pobudka! Bóg Cię kocha!". Dużym powodzeniem cieszył się koncert Beaty Bednarz i Moniki Kuszyńskiej, byłej wokalistki Varius Manx.

W ramach "Tygodnia" sprawowane były też Msze św. z modlitwą o uzdrowienie i odbyły się rekolekcje w kilku bielskich parafiach.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.