bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2015
  • wyświetleń: 4639

Nowe miejsca pracy w Jasienicy

W Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej trwają prace przygotowawcze pod budowę hali fabrycznej. W przyszłym roku firma z Czechowic-Dziedzic uruchomi w niej produkcję opakowań wielokrotnego użytku dla branży automotiv.

jasienica
W tym miejscu powstanie hala firmy CMB · fot. UG Jasienica


- Cieszymy się, że w pięć miesięcy po oddaniu do użytku naszej niskoemisyjnej strefy ekonomicznej, rozpocznie się budowa pierwszej fabryki, a zarazem działalność przemysłowa. Dzięki temu wielu ludzi znajdzie pracę, a do gminnej kasy wpłyną podatki - mówi wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

CMB jako pierwsza firma zdecydowała się na kupno działki w Strefie Niskoemisyjnej. Jeszcze w dniu otwarcia, 1 czerwca, odbył się przetarg, który wygrała CMB, oferując ok. 3,2 mln zł za działkę o pow. 2,5 hektara. Po notarialnym dokonaniu sprzedaży, firma rozpoczęła przygotowanie placu budowy.

- Jesteśmy na ostatnim etapie załatwiania formalności, które pozwolą nam uzyskać pozwolenie na budowę i ruszyć z pracami budowlanymi - wyjaśnia Arkadiusz Sonik z CMB. Hala o powierzchni 9 tys. mkw. ma być gotowa jeszcze w pierwszym półroczu, po jej wykończeniu w maju zostanie oddana do użytku. Wprowadzi się do niej firma Conteyor Poland, światowy lider w produkcji opakowań wielokrotnego użytku dla branży automotiv.

Większą część zajmie przede wszystkim szwalnia. Firma chce się rozwijać, w dotychczasowym miejscu nie ma już możliwości na powiększenie zakładu. - Od dwóch lat szukaliśmy dla nich nowej lokalizacji. Tylko strefa ekonomiczna w Jasienicy spełniała warunki - wyjaśnia Sonik. Firmie Conteyor zależało, aby nowy zakład m.in. znajdował się do 20 km od Czechowic-Dziedzic, był łatwy dostęp do mediów oraz dojazd dla pojazdów 40-tonowych.

- Dobra cena, za jaką udało się w przetargu kupić działkę w Strefie Ekonomicznej, a także dobre uzbrojenie terenu, również miało znaczenie - dodaje. W nowej fabryce na dwie zmiany będzie pracować ok. 250 osób, firma jednak planuje dalszą rozbudowę zakładu, do ok. 14 tys. mkw. powierzchni.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.