Wiadomości
- 25 września 2015
- 29 września 2015
- wyświetleń: 5790
Chipy na wszystkich pojemnikach
Już niebawem wszystkie pojemniki i kontenery na śmieci w Bielsku-Białej będą trwale opatrzone transponderami, czyli tzw. "chipami". SITA ZOM rozpoczyna proces identyfikacji pojemników przeznaczonych do gromadzenia odpadów komunalnych.

Wprowadzany system RFID jest narzędziem kontroli jakości wykonywania usługi. Dzięki "chipom" zainstalowanym na pojemnikach oraz wyposażeniu śmieciarek w specjalne anteny, monitorowane będą wszystkie elementy systemu odbioru śmieci - zarówno pojemniki, odbierane frakcje, jak i pojazdy realizujące odbiór odpadów.
Działania te mają na celu poprawę jakości wykonywanych usług odbioru odpadów, inwentaryzację pojemników na posesjach, a także zapewnienie potwierdzenia dokonania odbioru odpadów danej frakcji z konkretnej nieruchomości oraz oznaczenie daty i godziny wykonania usługi.
Wiadomość o konieczności udostępnienia pojemników/kontenerów celem ich weryfikacji wraz z montażem "chpia" , pojawiać się będzie w formie naklejki informacyjnej na pojemniku z tygodniowym wyprzedzeniem.
ZOBACZ TAKŻE
Problem z oddaniem odpadów zielonych w PSZOK przy ul. Straconki. Pytania o zasady systemu
Interwencja w sprawie czystości centrum miasta. Mieszkańcy wskazują brak koszy i przepełnione pojemniki
Nielegalne wysypisko w Wapienicy. Sprawca nagrany podczas wyrzutu odpadów
Nowoczesna gospodarka odpadami w Bielsku-Białej. Planowana modernizacja zakładu w Lipniku
Drastyczny wzrost kosztów! Rodziny wielodzietne alarmują
Śmiecą nieliczni - płacą za to wszyscy mieszkańcy
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









