Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 września 2015
  • wyświetleń: 3366

Będą podwyżki dla pracowników!

Podczas wczorajszych rozmów ostatniej szansy zarząd spółki SITA ZOM dogadał się z pracownikami w sprawie podwyżek. Zapowiedziana na 24 września akcja strajkowa została odwołana.

śmieci sita zgo
Pracownicy Sity dogadali się z zarządem spółki · fot. ab / bielsko.info


Do godziny 16.00 trwały wczorajsze rozmowy zarządu spółki SITA ZOM z przedstawicielami pracowników. - Rozmowy zakończyły się porozumieniem więc strajk został odwołany. Każdy z pracowników fizycznych dostanie podwyżkę 310 zł brutto - informuje radca prawny Piotr Bożałkiński, pełnomocnik związkowców. Drugi postulat, o który walczyli pracownicy, czyli zaprzestanie zatrudniania pracowników w systemie równoważnego czasu pracy, nie został spełniony.

Przypominamy, że 24 września miała odbyć się akcja strajkowa. Kilka dni temu prezydent Jacek Krywult ostrzegał pracowników, że strajk może doprowadzić do upadłości spółki. Pisaliśmy o tym w artykule "Akcja strajkowa w spółce SITA ZOM".

---

Po opublikowaniu artykułu otrzymaliśmy pismo, w którym zarząd spółki SITA ZOM S.A wniosło o sprostowanie kilku informacji - m.in. kwoty podwyżki podanej przez radcę prawnego Piotra Bożałkińskiego.

Oświadcznie spółki SITA ZOM S.A.

oświadczenie

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.