bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 września 2011
  • 30 września 2011
  • wyświetleń: 3408

Dzień wegetarianizmu w Bielsku

Za nami:

30 września o godz. 16.00 w Bielsku-Białej odbędzie się akcja "Dzień wegetarianizmu", organizowana przez Vege Inicjatywę i zapoczątkowująca cykl akcji "Zwierzęcy październik"

Na Placu Chrobrego po raz kolejny stanie wegetariański stolik, nakryty rozmaitymi wege przekąskami i ulotkami dotyczącymi promowanych przez nas diet (i filozofii) wegetarianizmu i weganizmu.

Jednocześnie Vege Inicjatywa propagować pomoc Fundacji Terraspei, która zajmuje się opieką nad poszkodowanymi przez los zwierzętami, głównie końmi. Przychodząc na Plac Chrobrego w piątkowe popołudnie będzie można nie tylko skosztować wege smakołyków, lecz także przynieść dary rzeczowe dla Terraspei (dla koni: marchewki, suchy chleb, jabłka; dla psów i kotów: suche i mokre karmy, gryzaki) i umówić się na sobotni wyjazd do Terraspei, w ramach Dnia Otwartego i/lub pomocy przy przenoszeniu siana.

Akcja "Dzień Wegetarianizmu" zapoczątkowuje drugą już edycję poświęconego w całości prawom zwierząt "Zwierzęcego października", którego celem jest informowanie konsumentów o losie zwierząt w przemyśle mięsnym, mleczarskim, kosmetycznym i futrzarskim oraz o możliwościach zmiany tego losu poprzez dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich.

adv / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.