bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 września 2011
  • wyświetleń: 2801

Oszukał kontrahentów na 2 mln

44-letni bielszczanin oszukał swoich kontrahentów na sumę ponad dwóch milionów złotych. Oszust został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz bielską Prokuraturę Rejonową Północ.

pieniądze


Zatrzymany mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenie towarów spożywczych na szkodę dostawców i producentów w całym kraju.

Właściciel bielskiej firmy uiszczał płatności na poczet pierwszej dostawy, czym wzbudzał zaufanie dostawców. W trakcie kolejnych zamówień, celowo negocjował z kontrahentami przedłużony termin płatności, aby następnie nie zapłacić za towar.

W ciągu ostatnich dwóch lat wyłudził w ten sposób towary spożywcze na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych. Artykułu spożywcze sprzedawał w bielskich sklepach, których był właścicielem. W kilku przypadkach doprowadził swoich kontrahentów do bankructwa.

Właściciele firm, po utracie płynności finansowej musieli zamknąć swoje przedsiębiorstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzuty licznych oszustw, których dopuścił się w stosunku do mienia znacznej wartości, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Bielski sąd - na wniosek policji i prokuratury - tymczasowo aresztował zatrzymanego.

ups / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.