Wiadomości

  • 25 września 2011
  • 11 listopada 2011
  • wyświetleń: 2790

Konkurs na recenzję spektaklu

Stowarzyszenie Teatralne TESPIS i Dziennik Teatralny zaprasza pasjonatów teatru do 35. roku życia zamieszkałych na terenie województwa śląskiego do wzięcia udziału w I edycji Konkursu im. Bolesława Surówki na recenzję teatralną.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto pomiędzy 12 września
a 30 listopada nadeśle do redakcji drogą elektroniczną recenzję spektaklu teatralnego. Recenzje muszą dotyczyć spektakli, których premiery odbyły się w regionie śląskim lub spektakli, które prezentowane były na festiwalach, odbywających się w województwie śląskim. Recenzje nadesłane na konkurs nie mogą być publikowane wcześniej w innych mediach.

Recenzje należy przesyłać na adres: redakcjafmk@gmail.com w tytule wpisując KONKURS NA RECENZJĘ. Każda recenzja jest czytana, ale nie wszystkie zostaną opublikowane na łamach wortalu.

Publikowane będą te teksty, które zyskają przychylność w oczach jury. Po zakończeniu terminu nadsyłania tekstów jury wybierze trzy najlepsze teksty, których autorzy zostaną nagrodzeni. Przewidziano również wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz książkowe.

Celem konkursu jest aktywizacja młodych do uczestnictwa w kulturze teatralnej, zachęcanie do pisania tekstów krytycznych, promocja śląskiej sceny teatralnej oraz upowszechnienie wiedzy o wybitnym śląskim krytyku teatralnym Bolesławie Surówce.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Zapraszamy do teatrów, a potem do piór i klawiatur!

olik / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj