Wiadomości
- 9 września 2015
- wyświetleń: 1683
Wpadka "łakomego" recydywisty
Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie szereg włamań do piekarni, ciastkarni i sklepów wędliniarskich w Bielsku-Białej. Czynów tych dopuścił się warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.
Śledczy pracowali nad sprawą włamań do placówek handlowych i samochodów dostawczych, do których dochodziło od pewnego czasu na bielskich osiedlach Kopernika i Piastowskim. Aby rozwiązać sprawę, policjanci skrupulatnie gromadzili dowody i ślady, które mogły ich skierować na trop sprawcy. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z włamaniami może mieć dobrze znany stróżom prawa 39-latek. Sprawca został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty.
Zatrzymany ma na swoim koncie między innymi włamanie do piekarni na ulicy Księcia Przemysła, z której skradł 3 kg ciastek, telefon komórkowy i gotówkę. Włamał się też do kilku sklepów mięsnych na bielskiej ulicy Jesionowej, gdzie jego łupem padły skrzynie z wędlinami i pierogami. Włamywał się również do samochodów dostawczych, z których kradł artykuły spożywcze. Spowodował szkody, które sięgają blisko 4 tyś. złotych.
Wobec sprawcy prokurator zastosował dozór policyjny, zakazał mu też opuszczania kraju. W przeszłości zatrzymany był już karany za podobne czyny. Ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.
Zatrzymany ma na swoim koncie między innymi włamanie do piekarni na ulicy Księcia Przemysła, z której skradł 3 kg ciastek, telefon komórkowy i gotówkę. Włamał się też do kilku sklepów mięsnych na bielskiej ulicy Jesionowej, gdzie jego łupem padły skrzynie z wędlinami i pierogami. Włamywał się również do samochodów dostawczych, z których kradł artykuły spożywcze. Spowodował szkody, które sięgają blisko 4 tyś. złotych.
Wobec sprawcy prokurator zastosował dozór policyjny, zakazał mu też opuszczania kraju. W przeszłości zatrzymany był już karany za podobne czyny. Ponieważ przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








